Trwa ładowanie...
d2yncqg

Maseczki z żelatyny – 4 sprawdzone domowe przepisy na maski peel off

Żelatyna to doskonały składnik zagęszczający masy. Zastosowanie w kuchni nie jest jednak jedynym, ponieważ równie dobrze sprawdza się w przygotowywaniu domowych kosmetyków, między innymi maseczki na twarz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żelatyna to świetny składnik domowych maseczek na twarz
Żelatyna to świetny składnik domowych maseczek na twarz (123RF)
d2yncqg

Żelatyna – charakterystyka

Zupełnie niewegańska i o niezbyt przyjemnym zapachu, ale bajecznie skuteczna – żelatyna, bo o niej mowa, jest doskonałym środkiem na odbudowę włosów i paznokci, jak również oczyszczenie skóry.

W kosmetyce, tak jak w zastosowaniu kulinarnym, konsystencja żelatyny przypomina lekko ściętą galaretkę, a po wyschnięciu tworzy elastyczną maskę. To dlatego żelatyna tak świetnie ściąga ze skóry zanieczyszczenia i zalegający łój. W towarzystwie innych domowych składników może tworzyć maseczki silnie nawilżające lub rozświetlające.

d2yncqg

Gotowe maseczki do twarzy na bazie żelatyny znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Domowe maseczki z żelatyną

W celu polepszenia efektu po maseczce z żelatyny, przed jej nałożeniem warto przygotować twarz. Otworzenie porów zapewni tzw. parówka, czyli działanie na twarz parą wodną z olejkiem eterycznym albo oczyszczenie twarzy na przykład szczoteczką do twarzy lub peelingiem.

Ważne przy nakładaniu maseczki z żelatyną typu peel off jest omijanie okolic nie tylko oczu, ale również brwi i linii włosów. Zaschnięcie w tych okolicach maski może doprowadzić do przymusowej i najpewniej niechcianej depilacji. W przypadku zmywania maseczki ciepłą wodą nie wystąpi takie ryzyko.

d2yncqg

Najprostsza maseczka z żelatyny dla ujędrnienia i oczyszczenia:
1 – 2 łyżeczki żelatyny,
2 łyżki stołowe wody.

Żelatynę należy rozpuścić zagotowanej, gorącej, ale już niewrzącej wodzie, a następnie ostudzić, aż utworzy się żel. Taką maseczkę z żelatyny należy rozprowadzić szpatułką lub płaskim pędzelkiem po twarzy. Warstwa powinna być gruba. Po około 20 – 30 minutach należy maskę ściągnąć i przemyć ciepłą wodą.

Klasyczna czarna maseczka z żelatyny i węgla o działaniu antybakteryjnym i oczyszczającym:
2 kapsułki lub tabletki węgla aktywnego,
1 łyżeczka żelatyny,
2 łyżki stołowe gorącej wody.

Żelatynę należy rozpuścić w zagotowanej wodzie, a następnie dodać węgiel. Powstanie czarna papka, którą należy rozprowadzić po twarzy i pozostawić na 20 minut. Po tym czasie należy maskę ściągnąć, przepłukać wodą i nawilżyć kremem do twarzy.

d2yncqg

Liftingująca maseczka z żelatyny i zielonej herbaty:
1 torebka zielonej herbaty lub 2 łyżeczki herbaty sypanej,
1 łyżeczka żelatyny.

Z liści lub torebki herbaty należy przygotować napar. Każdorazowo do maseczki z żelatyną będą potrzebne dwie łyżki naparu z zielonej herbaty na 1 łyżeczkę żelatyny. W takich proporcjach należy zmieszać składniki, ostudzić i rozprowadzić po twarzy, szyi i dekolcie. Zmyć ciepłą wodą po upływie 20 -30 minut.

Domowa maseczka z żelatyny i mleka, która rozjaśni skórę:
1 łyżeczka żelatyny,
2 łyżki stołowe gorącego mleka.

Żelatynę należy rozpuścić w mleku (możliwie jak najcieplejszym) i pozostawić do ostudzenia. Gdy utworzy się papka, należy nałożyć maseczkę z żelatyny na twarz, dekolt i szyję. Zmyć ciepłą wodą po około 20 -30 minutach.

d2yncqg

Podziel się opinią

Share
d2yncqg
d2yncqg