Masz problem z wrastającymi paznokciami? Pewnie jedną rzecz robisz źle

Masz problem z wrastającymi paznokciami? Pewnie jedną rzecz robisz źle

Jak zapobiec wrastaniu paznokci u stóp?
Jak zapobiec wrastaniu paznokci u stóp?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Andrey Popov
21.12.2023 15:55, aktualizacja: 22.12.2023 07:29

Problem wrastających paznokci u stóp jest niezwykle uciążliwy i bolesny. Czy istnieje możliwość, aby się go pozbyć? Oczywiście! Cały wic polega prawdopodobnie na jednej, prozaicznej czynności, którą możesz wykonywać źle.

Paznokcie u stóp wrastające w skórę sprawiają, iż jest ona zaczerwieniona, napięta i obolała, co bez wątpienia wpływa na komfort codziennego życia, a czasem nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Warto zatem dowiedzieć się, co może być przyczyną tego problemu, by go wyeliminować i dać swoim stopom odpocząć.

Jednymi z powodów wrastania paznokci mogą być oczywiście urazy czy infekcje. Lecz jeśli dolegliwość jest obecna od dłuższego czasu, warto zastanowić się nad swoim obuwiem. Noszenie za ciasnych butów prowadzi do wrastania paznokci, ale i powstawania zwyrodnień stawów czy innych problemów zdrowotnych. Lecz najpopularniejszą przyczyną jest jeszcze coś innego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak nie obcinać paznokci u stóp?

Cała wic polega na odpowiednim obcinaniu paznokci, co w teorii wydaje się niezwykle banalną i prozaiczną czynnością. Warto jednak wiedzieć, by nie zaokrąglać płytek ani nie obcinać ich zbyt krótko. Takie błędy mogą szybko doprowadzić do wrastania paznokci w skórę. Jeśli zastosowanie się do powyższych rad nie przynosi ulgi, prawdopodobnie musisz udać się do podologa.

Zafunduj sobie domowe SPA dla stóp

Po pozbyciu się problemu wrastających paznokci u stóp warto zadbać o ich piękny wygląd. W tym celu zalecamy regularne moczenie w ciepłej wodzie z solą, peelingi (najlepiej naturalne z kawy bądź cukru) oraz nawilżanie produktami z mocznikiem. Skóra na stopach będzie wtedy miękka i bez skaz. Tego typu pielęgnacji nie warto zaniedbywać w okresie jesienno-zimowym.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta