Masz grecką stopę? Uważaj na te buty

Masz stopę grecką? Oto jakich butów unikać
Masz stopę grecką? Oto jakich butów unikać
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

04.07.2024 10:41, aktual.: 04.07.2024 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Egipska, rzymska i grecka – to trzy główne typy kształtów stóp, które mało kto rozróżnia. Czym charakteryzuje się ta ostatnia? Wszystko rozbija się o długości palców. Jeśli jesteś posiadaczką lub posiadaczem stóp typu greckiego, koniecznie dowiedz się, co to oznacza dla zdrowia.

Stopy często są traktowane po macoszemu, ale prawda jest taka, że są fundamentalną częścią naszego ciała. Nie tylko podtrzymują masę, ale również mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a nawet, według niektórych, o osobowości.

Jak wygląda stopa grecka?

Stopa grecka to jedna z trzech głównych typologii stóp, obok stopy egipskiej i rzymskiej, którą wyróżnia charakterystyczna cecha – drugi palec jest dłuższy od dużego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Występuje u około 20 proc. populacji, wyróżnia się właśnie wydłużonym drugim palcem. Można spotkać się z opiniami, że posiadacze tego typu stóp są przeważnie inteligentni, kreatywni i optymistyczni. Najczęściej są to artyści i sportowcy.

Najczęściej występującym rodzajem stopy jest stopa egipska, gdzie to duży palec jest najdłuższy, a każdy następny ma malejącą długość.

Zdrowie a stopa grecka

Osoby posiadające stopę grecką są bardziej narażone na różne problemy zdrowotne. Najbardziej wyeksponowany, dłuższy drugi palec jest szczególnie podatny na przeciążenia i odciski. Może to prowadzić do schorzeń takich jak metatarsalgia, czyli ból w przedniej części stopy, czy też pojawienie się deformacji w postaci palców młotkowatych.

Eksperci podkreślają, że osoby ze stopą grecką powinny zwracać szczególną uwagę na właściwy dobór obuwia. Noszenie nieodpowiednich butów może jeszcze bardziej obciążać i deformować stopy. Ważne jest, aby unikać butów z wąskimi czubkami i wysokimi obcasami, które mogą pogłębić problemy zdrowotne.

Odwiedź naszą grupę FB - #Samodbałość. Tutaj będziemy na bieżąco informować o nowościach, wywiadach i historiach. Dołacz do nas, zaproś znajomych. Czekamy na Was!

Jeśli masz ciekawe informacje, zdjęcia lub filmiki, podziel się nimi z nami przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także