Trwa ładowanie...
imiona
DFR
29-01-2023 15:11

Matki o tych imionach bywają trudne. Lista jest krótka

Bycie mamą nie jest proste. To doświadczenie konfrontuje nas z własnymi emocjami i ze swoją historią. Niektórzy wierzą jednak, że kobiety o niektórych imionach mają pewne problemy z macierzyństwem.

Te matki mają trudny charakterTe matki mają trudny charakterŹródło: Adobe Stock
d2t7syc
d2t7syc

Bycie rodzicem jest jedną z najtrudniejszych ról, jaką niektórzy z nas mają do podjęcia w życiu. Oczywiście daje to wiele satysfakcji i spełnienia, ale jest też wymagające i konfrontujące nas ze swoimi słabościami i trudnymi uczuciami, a także własną historią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lara Gessler o zaręczynach mamy dowiedziała się z Instagrama: "Nie jestem zaskoczona"

Niektóre osoby wierzą, że kobiety o konkretnych imionach gorzej radzą sobie z rolą mamy - łatwiej wybuchają i nie mają cierpliwości do dzieci czy próbują je we wszystkim wyręczyć. Warto jednak podchodzić do tego z dużym dystansem i poczuciem humoru, ponieważ wszystko zależy od miłości, jaką przekazujemy dziecku oraz od naszych własnych doświadczeń, czy pracy z emocjami.

d2t7syc

Grażyna

Grażyna bywa nadopiekuńcza. Nie jest to dobre dla jej pociech – kiedy są młodsze, nie mają szansy stać się samodzielne i nauczyć mierzyć się z różnymi wyzwaniami, ponieważ ma tendencję do tego, żeby je we wszystkim wyręczać. Tym bardziej irytuje to jej dzieci, które są już dorosłe. To wynika oczywiście z dobrych pobudek - Grażyna chciałaby przychylić dzieciom nieba, jednak powinna odpuścić i pozwolić im podejmować samodzielne decyzje.

Hanna

Kobieta o imieniu Hanna czasami zbytnio wtrąca się do życia swoich dorosłych dzieci. Komentuje każdy ich wybór, najczęściej krytycznie i zawsze musi dodać swoje trzy grosze, a kiedy podejmują inną decyzję - obraża się. Dzieci często nie chcą jej urazić, jednak komentarze i zachowania matki wywołują w nich duże napięcie, a czasem poczucie winy.

Irena

Irena bywa czasem przesadnie choleryczna i kłótliwa. Szczególnie widać to przy wychowywaniu nastolatków, kiedy lepiej odpuścić, wykazać się większą cierpliwością i próbować spokojnie rozmawiać. Niestety Irenę łatwo wyprowadzić z równowagi. Nieważne, czy chodzi o jedynkę w dzienniku, czy bałagan w pokoju – bardzo szybko eskaluje to do dużego konfliktu. Zdarza jej się też kłócić z dorosłymi dziećmi i sztorcować je nieadekwatnie do wieku.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t7syc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t7syc