Matylda Damięcka podsumowała miłośników fajerwerków. Bardziej dosadnie się nie da

Matylda Damięcka dosadnie o fajerwerkach
Matylda Damięcka dosadnie o fajerwerkach
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram | AKPA, Instagram

01.01.2023 09:00, aktual.: 01.01.2023 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka postanowiła za pomocą swoich grafik odnieść się do corocznych imprez sylwestrowych, a dokładniej do głośnego witania nowego roku fajerwerkami. Osoby, które w ten sposób obchodzą sylwestra, podsumowała bardzo dosadnie.

Matylda Damięcka już niejeden raz udowodniła, że w swoich grafikach jest w stanie celnie wypunktować problemy dzisiejszego świata. Przy okazji noworocznych, hucznych imprez, artystka postanowiła pokazać, czym kończy się wystrzeliwanie o północy (i nie tylko) petard. Niestety wciąż zbyt wiele osób przymyka na to oko, by przez chwilę nacieszyć się kolorowym spektaklem na niebie.

Tak Matylda Damięcka podsumowała wielbicieli fajerwerków

"Strach" - tak zestaw najnowszych prac zatytułowała Matylda Damięcka. Artystka za pomocą pięciu ilustracji przedstawiła, w jaki sposób sylwestrowe zabawy człowieka wpływają na bezbronne zwierzęta. Podczas gdy ludzie oglądają pokazy fajerwerków, w tym samym czasie huk ich wystrzałów budzi przerażenie u zwierząt. Co roku od wystrzałów ginie też mnóstwo ptaków, z czego zapewne wiele osób kompletnie nie zdaje sobie sprawy.

Matylda Damięcka o sylwestrze
Matylda Damięcka o sylwestrze© Instagram | Matylda Damięcka

Nasza kilkusekundowa rozrywka dla zwierząt jest prawdziwym koszmarem, również dla naszych domowych pupili. Większość psów i kotów panicznie boi się wystrzałów, a sylwestra spędza w poczuciu ciągłego zagrożenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Damięcka sylwestrowe zabawy związane z petardami przedstawiła w bardzo obrazowy sposób, oddając w swoich pracach głos bezbronnym czworonogom. Aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, pojawiła się również grafika z dopiskiem w języku angielskim.

Matylda Damięcka dosadnie o sylwestrowych wystrzałach
Matylda Damięcka dosadnie o sylwestrowych wystrzałach© Instagram | Matylda Damięcka

Artystka jest świadoma, że wielu internautów po obejrzeniu jej grafik, nie zgodzi się z ich przekazem. Według niej to ci sami ludzie, którzy potępiają innych za próby zmiany swoich przyzwyczajeń, by choć odrobinę poprawić los zwierząt.

Matylda Damięcka dosadnie o sylwestrowych wystrzałach
Matylda Damięcka dosadnie o sylwestrowych wystrzałach© Instagram | Matylda Damięcka

Sporo internautów zauważyło w komentarzach, że niestety, ale samo edukowanie społeczeństwa na niewiele się zda, dopóki używanie fajerwerków nie będzie zabronione. Doceniają jednak wkład Damięckiej i próby, które podejmuje, aby pokazać ciemną stronę sylwestrowych świętowań. Oczywiście nie brakowało również negatywnych ocen.

- Rok w rok ten sam bełkot... Zakażmy wszystkiego... Absolutnie wszystkiego" - przeczytamy pod wpisem Damięckiej. Na szczęście takie wypowiedzi stanowią mniejszość.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (297)
Zobacz także