Pokazała, co sądzi o wyborach. Wsadziła kij w mrowisko

Matylda Damięcka zachęca do głosowania
Matylda Damięcka zachęca do głosowania
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

09.06.2024 11:59, aktual.: 09.06.2024 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielę 9 czerwca 2024 roku Polki i Polacy znów ruszyli do urn. Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Znana graficzka postanowiła zachęcić do spełnienia obywatelskiego obowiązku w swoim stylu. "Już zagłosowane" - piszą internauci.

9 czerwca nadszedł dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Z pewnością wszyscy zainteresowani zastanawiają się, jaka frekwencja dopisze w tym roku.

Matylda Damięcka opublikowała na Instagramie zestaw kilku grafik, odnoszących się do trwającej wędrówki do urn wyborczych. Z pomocą artystycznego przekazu wyraziła, w jaki sposób widzi osoby, które decydują się lub nie na oddanie swojego głosu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matylda Damięcka zachęca do głosowania. "Głosimgdej"

"Idziesz głosować?" - pyta graficzka na pierwszej schematycznej ilustracji. Zaznacza kółkiem stworzonym z gwiazdek (nawiązując w ten sposób do Unii Europejskiej) odpowiedź "tak" i wskazuje jednocześnie, że tylko w taki sposób naprawdę mamy wpływ na to, co dzieje się w naszym kraju, ale też europejskiej wspólnocie.

Kolejna grafika to następne gwiazdy ułożone w okrąg, a także schowany napis "Idź głosować". Największe wrażenie robi jednak kolejna ilustracja Damięckiej. Artystka przedstawiła z pomocą schematu dwie osoby reprezentujące zupełnie inne podejście do głosowania, a także inne wartości.

"Mój głos wszystko zmieni" - myśli osoba, w której głowie pojawiają się symbole reprezentujące m.in. skrajny nacjonalizm, antyszczepionkowców, a także ludzi, którzy nie pałają sympatią do Unii Europejskiej. Po drugiej stronie mamy postać, która myśli "mój głos nic nie zmieni". W jej głowie nie kłębią się wrogie symbole.

Matylda Damięcka zachęca do głosowania
Matylda Damięcka zachęca do głosowania© Instagram | Matylda Damięcka

Post oczywiście wywołał wiele emocji wśród internautów. Część krytykuje podejście Damięckiej, jednak zdecydowana większość przyznaje jej rację i informuje o tym, że oddała już głos.

"Nie rozumiem, dlaczego ludzie nie chodzą głosować. Nigdy nie pojmę. Nie lubię, jak ktoś za mnie decyduje": "Tak - dzieci muszą widzieć, żeby w przyszłości brały przykład"; "Głos oddany, jak w każdych wyborach" - przeczytamy wśród komentarzy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (540)
Zobacz także