Blisko ludziMeghan Markle i książę Harry zaczynają nowe życie. Oto zmiany, jakie ich czekają

Meghan Markle i książę Harry zaczynają nowe życie. Oto zmiany, jakie ich czekają

Meghan Markle i książę Harry zaczynają nowe życie. Oto zmiany, jakie ich czekają
Źródło zdjęć: © Getty Images
31.03.2020 15:14, aktualizacja: 31.03.2020 22:17

31 marca Meghan i Harry oficjalnie przestają pełnić obowiązki starszych członków rodziny królewskiej. Czeka ich wiele zmian i nowych obowiązków. Głos w sprawie zabrała sama królowa. Wyjaśniła, jakie ma do tego podejście.

W styczniu Maghan i Harry ogłosili, że rezygnują z funkcji starszych członków rodziny królewskiej. Pytaniami i domysłami, jak będzie teraz wyglądać ich codzienność, żył cały świat. Pałac Buckingham oczywiście nie mógł pozostawić tej decyzji bez komentarza. Odbyło się historyczne spotkanie pomiędzy królową, księciem Karolem, księciem Williamem oraz księciem Harrym. Podczas debaty spisano umowę, która wchodzi w życie od 1 kwietnia.

Meghan i Harry zaczynają nowe życie

Meghan i Harry, którzy niedawno przeprowadzili się do Los Angeles ze swoim 10-miesięcznym synem Archiem, oficjalnie wycofali się ze swoich dawnych obowiązków królewskich i nie będą już podejmować obowiązków w imieniu królowej. Nie będą też reprezentować Wspólnoty Narodów, ale będą mogli utrzymać swoje dawne patronaty. Zapewnili, że nadal będą podtrzymywać wartości królowej.

Meghan i Harry są obecnie uważani za "niezależnych finansowo", ponieważ nie otrzymują już od podatników funduszy. Jako prywatnie finansowani członkowie rodziny królewskiej mają oni pozwolenie na uzyskiwanie własnych dochodów i możliwość realizowania własnych prywatnych interesów charytatywnych. Obecnie przygotowują plany nowej organizacji non-profit.

Chociaż zachowają swoje tytuły szlacheckie (Jego/Jej Królewskiej Mości), nie będą już aktywnie z nich korzystać. Jako wnuk królowej i drugi syn księcia Walii Harry pozostaje szósty w kolejce do tronu, a Zakon Precedensów pozostaje niezmieniony. Harry i Meghan nadal będą znani jako książę i księżna Sussex.

Jeśli chodzi o więzy wojskowe Harry'ego, zachowa on tytuły majora, dowódcy porucznika i dowódcy dywizjonu podczas 12-miesięcznego okresu próbnego. Jednak jego honorowe stanowiska wojskowe nie zostaną wykorzystane.

Meghan i Harry nie będą już używać swojej marki "Sussex Royal" ani samego słowa "królewski". – Jak wcześniej uzgodniono z rodziną królewską, książę i księżna Sussex nie będą już używać nazwy Sussex Royal dla swojej organizacji charytatywnej, profilu na Instagramie lub strony internetowej. Na razie nie będzie żadnych dodatkowych informacji na temat ich kolejnych kroków – powiedział rzecznik pary.

W poniedziałek na profilu Sussex Royal pojawił się ostatni wpis Meghan i Harry'ego. Para podziękowała w nim za dobro i życzliwość, którą otrzymali. Małżonkowie prosili również, by dbać o siebie i swoich najbliższych.

Królowa Elżbieta nie ukrywała, że decyzja Meghan i Harry'ego była dla niej dużym zaskoczeniem. Powiedziała jednak, że zawsze będą mieli specjalnie miejsce w rodzinie oraz cieszyła się, że Meghan tak szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także