Trwa ładowanie...

Meghan Markle staje po stronie kobiet. Mówi o nierównym traktowaniu

Meghan Markle wygłosiła przemówienie, które dotyczyło nierównego trakotwania ludzi w czasie pandemii koronawirusa. Biedniejsze populacje mają mniejszy dostęp do szczepionek. Przez ostatni rok prawie pięć i pół miliona kobiet straciło pracę w Stanach Zjednoczonych.

Meghan MarkleMeghan MarkleŹródło: Getty Images
d2fv3g1

Meghan Markle w sobotę wygłosiła wirtualne przemówienie na koncercie zorganizowanym przez Global Citizen pod hasłem "Reunite the World" - ponownie zjednoczmy świat. Opowiedziała się za równym dostępem do szczepionki przeciwko COVID-19, niezależnie od statutu majątkowego.

- Zebraliśmy się dziś wieczorem, ponieważ droga przed nami staje się jaśniejsza. Ale każdy z nas będzie potrzebował, aby znaleźć drogę do przodu. Jako przewodnicząca kampanii Vax Live, mój mąż i ja uważamy, że niezwykle ważne jest, aby nasz powrót do zdrowia był priorytetem dla bezpieczeństwa nasz wszystkich, w szczególności kobiet, które w nieproporcjonalny sposób zostały dotknięte tą pandemią - oświadczyła Meghan.

Wcześniej Meghan oraz jej mąż Harry apelowali o wpłaty na zakup szczepionek przeciwko COVID-19 dla mieszkańców biedniejszych krajów. Książęca para podkreślała, że aż 80 proc. szczepionek podano w bogatszych państwach. Biedniejsze populacje zostały w tej kwestii poszkodowane.

d2fv3g1

Markle po stronie kobiet

- Od początku pandemii prawie pięć i pół miliona kobiet straciło pracę w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że na całym świecie będzie jeszcze 47 milionów kobiet, których dotknie skrajne ubóstwo - kontynuowała Meghan.

- Razem z mężem cieszymy się, że wkrótce będziemy witać na świecie córkę. To uczucie radości, którym dzielimy się z milionami innych rodzin na całym świecie. Kiedy myślimy o niej, myślimy o wszystkich młodych kobietach i dziewczynach na świecie, które muszą mieć możliwość i wsparcie, aby poprowadzić nas naprzód. Ich przyszłe przywództwo zależy od decyzji i działań, które podejmiemy teraz. Chcemy mieć pewność, że kiedy wyzdrowiejemy i odzyskamy siły wszyscy razem - podkreśliła Markle.

d2fv3g1

Meghan Markle zawsze stawiała na swoim. Jej zachowanie było nie do przyjęcia

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fv3g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fv3g1