Trwa ładowanie...

Melania Trump w Arabii Saudyjskiej. Burka i hidżab jej nową garderobą!

Melania Trump kocha kreacje podkreślające figurę i nie stroni od jaskrawych barw. W weekend towarzyszyć będzie swojemu mężowi podczas wizyty dyplomatycznej w Arabii Saudyjskiej, gdzie kobiety zobligowane są do noszenia znacznie bardziej konserwatywnych części garderoby. Melania dostosowała się do panującego tam dress codu, jednak poszła w ślady Theresy May i Angeli Merkel, które odmówiły noszenia hidżabu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Melania Trump w Arabii Saudyjskiej. Burka i hidżab jej nową garderobą!Źródło: Getty Images
d2vrwvf

W piątek para prezydencka USA wyruszyła w swoją pierwszą oficjalną podróż za ocean. Celem ich podróży jest Arabia Saudyjska. Podczas gdy Donald Trump będzie omawiał z politykami kwestie Iranu, Melania będzie dzielnie trwać przy jego boku.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Amerykańska pierwsza dama znana jest jednak ze swojego upodobania do krótkich i obcisłych sukienek oraz jaskrawych kolorów, które w krajach muzułmańskich są bezwzględnie zakazane. Kobiety muszą w nich przykrywać ciało długimi spódnicami (nie noszą spodni), bluzkami z długim rękawem, a na głowach noszą hidżab, zasłaniający ich włosy i ramiona.

d2vrwvf

Czy w takim razie Melania dostosuje się do wymogów panujących w odwiedzanych przez nią państwach? Adel al-Jubeir, Minister Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej w rozmowie z rosyjskimi mediami komentuje: – Pani Trump będzie mile widziana w naszym kraju bez względu na to, jakie ubrania będzie mieć na sobie -

Na lotnisku w Arabii Melania pokazała pierwszą stylizację przygotowaną na ten dyplomatyczny wyjazd. Samolot opuściła w długiej, czarnej sukni z długimi rękawami. Talię podkreśliła szerokim złotym paskiem. Na jej głowie nie dostrzegliśmy jednak tradycyjnej chusty.

East News
Źródło: East News

Od głów państw z reguły wymaga się, żeby dostosowały swoją garderobę do dress codu panującego w miejscach, w których się pojawiają. Melania nie jest pierwszą kobietą, która w Arabii Saudyjskiej pokazała się bez chusty zakrywającej głowę.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Angielska premier, Theresa May, podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej odmówiła zakrycia głowy hidżabem, żeby zainspirować mieszkanki Arabii w kwestii tego, jak wiele kobiety mogą osiągnąć i podkreślić równość płci.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Podobną postawą wykazała się Angela Merkel, która stosując się do zakazu noszenia burki w Niemczech, nie zakryła głowy w Arabii i pozostała wierna klasycznym garsonkom.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2vrwvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vrwvf