Trwa ładowanie...
dsgitft
Ludzie

Mercilon

Mercilon to środek antykoncepcyjny zaliczany do tzw. pigułek trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwa hormony żeńskie o niskiej dawce.
Share
dsgitft

Mercilon – informacje ogólne

Mercilon to środek antykoncepcyjny zaliczany do tzw. pigułek trzeciej generacji. W jego skład wchodzą dwa hormony żeńskie o niskiej dawce: dezogestrel i etynyloestradiol. Zapobiega on ciąży przez zastopowanie dojrzewania komórki jajowej oraz przez uniemożliwienie plemnikom dostania się do jajeczka. Przyjmowany doustnie. Dostępny w wariancie 21 tabletek lub 63 tabletki w opakowaniu.

Mercilon – stosowanie

dsgitft

Mercilon należy przyjmować nieprzerwanie przez trzy tygodnie poczynając od pierwszego dnia miesiączki (jedna tabletka na dobę o stałej porze). Po zużyciu jednego blistra powinna nastąpić siedmiodniowa przerwa w kuracji, podczas której dojdzie do tzw. krwawienia z odstawienia. Po tygodniowej przerwie należy kontynuować kurację.

Mercilon – skutki uboczne

Najczęściej pojawiającymi się skutkami ubocznymi przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Mercilon są: brak miesiączki, plamienia międzymiesiączkowe, nudności, wymioty, tkliwość piersi i drożdżyca. Rzadziej pojawiały się takie objawy jak depresja, bóle brzucha, rumień, nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, mniejsza tolerancja na szkła kontaktowe, zaburzenia metabolizmu, choroby skóry.

Mercilon – przeciwwskazania

dsgitft

Przeciwwskazaniami w stosowaniu leku Mercilon są przede wszystkim wszelkie zaburzenia związane z krzepliwością krwi. Środek ten nie jest wskazany osobom chorującym na wszelkie dolegliwości zakrzepowo-zatorowe, mającym za sobą przebyte choroby nowotworowe (szczególnie piersi i narządów rodnych), chorującym na serce, cukrzycę oraz mającym problemy z wątrobą. Mercilonu nie można zażywać w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Zabronione jest w czasie przyjmowania leków palenie papierosów.

Przed stosowaniem

Przed użyciem tabletek Mercilon należy skonsultować się z lekarzem.

dsgitft

Podziel się opinią

Share
dsgitft
dsgitft