UrodaMetoda "no poo". Czy mycie włosów bez szamponu to dobry pomysł?

Metoda "no poo". Czy mycie włosów bez szamponu to dobry pomysł?

Mycie włosów bez szamponu. Są różne sposoby
Mycie włosów bez szamponu. Są różne sposoby
Źródło zdjęć: © Getty Images
08.06.2020 10:03, aktualizacja: 01.03.2022 13:22

Mycie włosów bez szamponu jest możliwe. Co więcej, ma coraz szersze grono zwolenniczek. Ta metoda pomaga uniknąć wysuszających skórę głowy detergentów i przywrócić włosom naturalną zdolność do ochrony i samooczyszczania.

Naturalna pielęgnacja staje się coraz bardziej popularna. Już nie tylko dotyczy cery, ale także włosów. Świadome konsumentki stawiają na naturalne składy kosmetyków, dzięki czemu dbają nie tylko o wygląd, ale również swoje zdrowie.

Olejowanie, miodowanie i "świadoma pielęgnacja" włosów to rytuały, które zakładają stosowanie produktów bez drażniących składników. Najnowszym trendem w pielęgnacji jest jednak metoda "no poo", czyli mycie włosów bez szamponu.

Metoda "no poo". Jak umyć włosy bez szamponu?

Zwolenniczki "no poo" twierdzą, że rezygnując z użycia szamponu, pomagają swoim włosom odzyskać zdolność do samooczyszczania. Czego więc można używać zamiast szamponu? Produktów jest wiele: naturalne mydło, napar z ziół, wywar z orzechów, soda oczyszczona, ocet jabłkowy, woda lub odżywka. Trzeba pamiętać, że każdy rodzaj włosów będzie reagował na dany produkt inaczej.

Mycie włosów odżywką sprawdzi się u osób, które posiadają włosy suche i kręcone. Odżywka ma w sobie całą gamę składników kondycjonujących, dzięki czemu doskonale je nawilży. Ta metoda nie sprawdzi się u osób, których włosy szybko się przetłuszczają.

Dla nich najlepszym sposobem będzie pielęgnacja olejami. Tłuszcz rozpuszcza tłuszcz i olej dokładnie usuwa łój ze skóry głowy. Później należy zmyć jego nadmiar odżywką.

Choć niektórzy upierają się przy myciu włosów jedynie wodą, ta metoda nie do końca się sprawdza. Przy zanieczyszczeniach, które towarzyszą nam każdego dnia, woda może być zbyt łagodnym środkiem do oczyszczania skóry głowy.

Mąka może zastąpić nam suchy szampon. Doskonale wchłania nadmiar łoju. Wymieszanie jej z wodą sprawi, że uzyskasz konsystencję delikatnie oczyszczającej pasty.

Niektórzy myją włosy płynem do higieny intymnej. Jego pH jest odpowiednie do skóry, a detergenty w nim zawarte są bardzo łagodne. Znajdź sposób idealny dla siebie i ciesz się perfekcyjną kondycją włosów.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także