Blisko ludziMężczyźni wyobrażają sobie dużo o seksie kobiet. Prawda może być zaskakująca

Mężczyźni wyobrażają sobie dużo o seksie kobiet. Prawda może być zaskakująca

Mężczyźni wyobrażają sobie dużo o seksie kobiet. Prawda może być zaskakująca
Źródło zdjęć: © 123RF
20.09.2018 19:14, aktualizacja: 20.09.2018 19:39

Jak pokazują najnowsze badania, mężczyźni uważają, że młode kobiety uprawiają seks około 22 razy w miesiącu. Liczba ta znacznie odbiega jednak od prawdy.

Wszystko wskazuje na to, że panowie nie mają zielonego pojęcia o życiu seksualnym kobiet. "Mężczyźni uważają, że młode kobiety uprawiają seks średnio 22 razy w miesiącu" – pisze "The Independent".

Brytyjski dziennik opisuje badanie przeprowadzone przez Ipsos, które pokazuje, że tendencje do przeceniania aktywności seksualnej kobiet mają zwłaszcza młodzi mężczyźni. Panowie, którzy skończyli 35 lat, byli zdecydowanie bardziej ostrożni w szacunkach. Oceniali, że kobiety uprawiają seks średnio 14 razy w miesiącu. Co ciekawe, pomyliły się także same panie, które uważały, że młode kobiety kochają się około 12 razy w miesiącu. Ale to i tak dużo za dużo. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni z Wielkiej Brytanii uprawiają seks około pięć razy w miesiącu.

Dyrektor Instytutu Politycznego i główny autor badania profesor Bobby Duffy uważa, że za opisywaną tendencję odpowiadać mogą media, które kreują wizerunek wyzwolonych kobiet. Innym wytłumaczeniem mogą być uprzedzenia i stereotypy, które wpływają na sposób myślenia mężczyzn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta