Trwa ładowanie...
d1y66is
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
miszmasz

Mężczyźni z brodą bardziej atrakcyjni

Mężczyźni z brodą wydają się być bardziej atrakcyjni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie wtedy, gdy przebywają w otoczeniu gładko ogolonych rywali – wykazały badania australijskich badaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni z brodą bardziej atrakcyjni
(123RF)
d1y66is

Mężczyźni z brodą wydają się być bardziej atrakcyjni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie wtedy, gdy przebywają w otoczeniu gładko ogolonych rywali – wykazały badania australijskich badaczy. "Der Spiegel" twierdzi, że mężczyźni z brodą wydają się być „królami” wśród płci męskiej.

Niemiecki tygodnik powołuje się na badania specjalistów University of New South Wales w Sydney, którzy przeprowadzili sondaż internetowy wśród 213 mężczyzn oraz 1453 kobiet. Pokazywano im zdjęcia twarzy różnych typów mężczyzn - ogolonych lub z różnego rodzaju zarostem. Mieli odpowiedzieć, którzy z nich robią lepsze wrażenie.

Wszystkim - zarówno kobietom, jak i mężczyznom - bardziej podali się panowie z zarostem, szczególnie wtedy, gdy wcześniej prezentowano im zdjęcie ogolonych osobników. Paniom szczególnie podobali się ci mężczyźni z brodą, którzy byli podobni do ich partnerów. Nie miało przy tym znaczenia, czy przypominali oni ich ojców.

d1y66is

Sondaż australijskich specjalistów, opublikowany na łamach pisma brytyjskiego Royal Society „Biology Letters”, potwierdza wyniki wcześniejszych badań, które również sugerowały, że mężczyźni z brodą wydają się bardziej atrakcyjni. Barnaby Dixson, który kierował najnowszymi badaniami, zwraca jednak uwagę, że nie ma jednego kanonu piękna i w znacznym stopniu jest on uwarunkowany kulturowo.

(PAP)/zbw/ agt/

* Oto Miriam: kobieta z brodą!*

* Prac domowych nie należy zaliczać do zalecanej aktywności*

* Wygląda jak żywa Barbie*

* Ciemna strona seksu*

d1y66is

Podziel się opinią

Share

d1y66is

d1y66is