GwiazdyMężczyźni z brodą bardziej atrakcyjni

Mężczyźni z brodą bardziej atrakcyjni

Mężczyźni z brodą bardziej atrakcyjni
Źródło zdjęć: © 123RF
17.04.2014 14:15, aktualizacja: 17.04.2014 20:42

Mężczyźni z brodą wydają się być bardziej atrakcyjni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie wtedy, gdy przebywają w otoczeniu gładko ogolonych rywali – wykazały badania australijskich badaczy.

Mężczyźni z brodą wydają się być bardziej atrakcyjni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie wtedy, gdy przebywają w otoczeniu gładko ogolonych rywali – wykazały badania australijskich badaczy. "Der Spiegel" twierdzi, że mężczyźni z brodą wydają się być „królami” wśród płci męskiej.

Niemiecki tygodnik powołuje się na badania specjalistów University of New South Wales w Sydney, którzy przeprowadzili sondaż internetowy wśród 213 mężczyzn oraz 1453 kobiet. Pokazywano im zdjęcia twarzy różnych typów mężczyzn - ogolonych lub z różnego rodzaju zarostem. Mieli odpowiedzieć, którzy z nich robią lepsze wrażenie.

Wszystkim - zarówno kobietom, jak i mężczyznom - bardziej podali się panowie z zarostem, szczególnie wtedy, gdy wcześniej prezentowano im zdjęcie ogolonych osobników. Paniom szczególnie podobali się ci mężczyźni z brodą, którzy byli podobni do ich partnerów. Nie miało przy tym znaczenia, czy przypominali oni ich ojców.

Sondaż australijskich specjalistów, opublikowany na łamach pisma brytyjskiego Royal Society „Biology Letters”, potwierdza wyniki wcześniejszych badań, które również sugerowały, że mężczyźni z brodą wydają się bardziej atrakcyjni. Barnaby Dixson, który kierował najnowszymi badaniami, zwraca jednak uwagę, że nie ma jednego kanonu piękna i w znacznym stopniu jest on uwarunkowany kulturowo.

(PAP)/zbw/ agt/

Źródło artykułu:PAP