Mężem dzieli się z innymi kobietami. W Katarze znają ją wszyscy

Moza bint Nasser jest żoną byłego emira Kataru
Moza bint Nasser jest żoną byłego emira Kataru
Źródło zdjęć: © Instagram | mozabintnasser

28.12.2023 16:06, aktual.: 28.12.2023 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moza bint Nasser jest żoną byłego emira Kataru, Hamada bin Khalifa Al Thani, który sprawił, że stał się on jednym z najbogatszych krajów świata. Choć jest jedną z trzech partnerek szejka, pełni spośród nich najważniejszą rolę. To ona jest matką obecnego emira Kataru. W 2010 roku trafiła na listę najbardziej wpływowych kobiet na świecie wg "Forbesa".

Piękna, energiczna i pracowita. Tak mówi się o szejkini Mozie bint Nasser, jednej z trzech żon byłego emira Kataru, Hamada bin Khalifa Al Thani i matce obecnego emira, Tamima bin Hamad Al Thani. Choć pozostałe dwie partnerki szejka żyją w jego cieniu, ona nigdy tego nie robiła. Od lat zajmuje się kwestiami edukacji i opieki zdrowotnej. W 2010 roku trafiła także na listę 100 najbardziej wpływowych kobiet "Forbesa".

Kim jest szejkini Moza bint Nasser z Kataru?

Moza bint Nasser poślubiła Hamada bin Khalifa al Thaniego w wieku 18 lat, kiedy była studentką socjologii na Uniwersytecie Katarskim. Jej ojciec był jednak przeciwnikiem szejka Khalifa bin Hamad bin Abdullah al Thaniego, dziadka obecnego emira, przez co jej rodzina żyła na wygnaniu w Egipcie i Kuwejcie. Do Kataru wrócili dopiero na ślub Mozy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Moza bint Nasser jest drugą żoną Hamada bin Khalifa al Thaniego. Pierwszą jest Mariam bint Muhammad Al Thani, natomiast trzecią - Noora bint Khalid Al Thani. Twierdzi się jednak, że jako jedyna wyróżnia się tak dużymi wpływami. Podobno to właśnie ona skłoniła katarski rząd do zakupu Harrodsa i uczestniczyła w przejęciu Valentino. Mówi się też, że pomagała w "rozszerzaniu strefy wpływów Kataru", czemu sama zaprzeczyła.

Porównywano ją do księżnej Diany

Zakup Harrodsa i przejęcie Valentino nie odbyły się bez powodu. Moza bint Nasser jest ogromną fanką mody, o czym świadczą chociażby jej kosztowne stylizacje, podchodzące w znacznej części od francuskiego domu mody Chanel. Nie tylko to sprawiło jednak, że swego czasu porównywano ją do "królowej ludzkich serc" - księżnej Diany. Dlaczego?

Szejkini żyje w nieprawdopodobnym luksusie. Jeżeli chodzi jednak o zaangażowanie się w sprawy katarskich kobiet, które nie mają nic do powiedzenia, czy taniej siły roboczej, żyjącej w nędzy, Moza bint Nasser milczy. Odwiedzała jedynie obozy dla uchodźców i na tym jej zaangażowanie się skończyło. Podobieństw do księżnej Diany jest więc niewiele.

Spośród trzech żon szejka to ona jest jednak matką obecnego emira Kataru, co już świadczy o jej znaczącej pozycji. Jako jedyna cieszy się także międzynarodową popularnością. W mediach społecznościowych obserwuje ją ponad 1,3 mln osób.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także