Jest genderfluid. Nie da się ustalić jej tożsamości płciowej

Jest genderfluid. Nie da się ustalić jej tożsamości płciowej

Ruby Rose zagrała w produkcjach, takich jak "Orange is the New Black" i "John Wick 2"
Ruby Rose zagrała w produkcjach, takich jak "Orange is the New Black" i "John Wick 2"
Źródło zdjęć: © Contributor, Getty Images | NBC
20.03.2024 11:03, aktualizacja: 20.03.2024 11:48

Ruby Rose zawdzięcza międzynarodową sławę dzięki rolom w produkcjach, takich jak "Orange is the New Black" i "John Wick 2". Aktorka, która 20 marca 2024 roku obchodzi 38. urodziny, od lat wzbudza kontrowersje. Była dzieckiem, kiedy wyznała matce prawdę o swojej tożsamości.

Prawie 23 mln - tyle osób obserwuje w mediach społecznościowych australijską aktorkę i modelkę Ruby Rose, znaną z produkcji "Orange is the New Black", "Batwoman" i "John Wick 2". Rose od lat jest jedną z najbardziej barwnych osób w show-biznesie nie tylko ze względu na swoje role, ale również życie prywatne. Nie brakowało w nim kontrowersji.

Ruby Rose dokonała coming outu w wieku 12 lat

Ruby Rose miała 12 lat, kiedy dokonała coming outu. Tylko mamie wyznała wówczas prawdę na temat swojej tożsamości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Nie wiedziałam, jak to powiedzieć. Powiedziałam w końcu: "Myślę, że kiedy będę mieć chłopaka, to będzie to dziewczyna" - wyjawiła na łamach Sunday Today w 2017 roku.

Kiedy informacja o jej orientacji i tożsamości się rozprzestrzeniła, aktorka była nękana i poniżana przez rówieśników, przez co w wieku 16 lat trafiła do szpitala. Miewała myśli samobójcze, a od tamtego czasu zmaga się z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Zdiagnozowano u niej zespół stresu pourazowego i depresję kliniczną.

Kontrowersje w życiu zawodowym

To jednak nie wszystko. Ruby Rose ma za sobą wiele "dużych" ról, dzięki którym jej kariera nabrała tempa i stała się międzynarodowa. Kiedy w 2018 roku ogłoszono, że to właśnie ona wcieli się w postać Batwoman/Kate Kane, w sieci jednak zawrzało.

Część osób stwierdziła, że Ruby Rose nie może zagrać tej roli, ponieważ "nie jest Żydówką". Inni zwracali natomiast uwagę na fakt, że nie identyfikuje się z konkretną płcią (jest genderfluid, czyli osobą o nieustalonej tożsamości płciowej), a tytułowa bohaterka jest lesbijką. Aktorka skasowała wówczas swoje profile w mediach społecznościowych, nawołując do zrozumienia i wzajemnego wspierania się.

W efekcie Rose zakończyła przygodę z serialem po pierwszym sezonie. Choć na początku nie podała powodów swojej decyzji, te wyszły na jaw z czasem. Najpierw opowiedziała o kontuzji, której miała się nabawić na planie serialu i przejściu niezbędnej operacji.

Następnie ujawniła, że jest uczulona na lateks, co miało utrudniać jej pracę. Ostatecznie oskarżyła twórców produkcji o nadużycia na planie i zaniedbanie bezpieczeństwa ekipy. W odpowiedzi wyjawiono, że Ruby Rose nie odeszła z serialu z własnej woli. Miała zostać zwolniona z powodu skarg i nieodpowiedniego zachowania.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta