ModaJak rozciągnąć buty? Skorzystaj z najbardziej skutecznych i prostych metod

Jak rozciągnąć buty? Skorzystaj z najbardziej skutecznych i prostych metod

Jak rozciągnąć buty? Niektóre sposoby mogą być zaskakujące.
Jak rozciągnąć buty? Niektóre sposoby mogą być zaskakujące.
Źródło zdjęć: © Pexels
08.09.2020 13:21

Niekiedy zdarza się, że nowe obuwie okazuje się bardzo niewygodne – jak w takim razie rozciągnąć buty? Na szczęście istnieją naprawdę banalne sposoby, którymi możesz posłużyć się praktycznie w każdej chwili. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, jak rozciągnąć buty, nie zwlekaj i wyjmij niewygodne obuwie z szafy i skorzystaj z poniższych metod.

Nie musisz więcej martwić się ciasnymi butami, które obcierają pięty i palce. Pożegnaj problematyczne otarcia i ciesz się z ulubionych par butów. Rozciąganie butów nie zajmie dużo czasu, więc nie musisz już martwić się o dalsze konsekwencje. Zobacz, jakie sposoby są najciekawsze i najskuteczniejsze.

Jak rozciągnąć buty – sposób z gazetami

Najprostszym i najstarszym sposobem na rozciągnięcie butów jest ten z wykorzystaniem starych gazet. Zbierz szare gazety i zgnieć je w kulki, a następnie zamocz w denaturacie lub w spirytusie. Wpychaj je do ciasnych butów, ale pamiętaj, że musisz użyć naprawdę bardzo dużo gazet. Następnie zostaw obuwie na kilka godzin. Przed rozciągnięciem butów zwróć uwagę na wewnętrzną wkładkę – jeśli jest ona jasna, może ulec przebarwieniu. Chcąc temu zapobiec, nie nasączaj gazet alkoholem, wtedy wystarczą same papierowe kulki.

Jak rozciągnąć buty – metoda z młotkiem

Wystarczy, że delikatnie postukasz młotkiem w wewnętrzną stronę buta, koniecznie na pięcie. Jeżeli ciasne buty są lakierowane, bądź bardzo ostrożna – osłoń młotek szmatką i dopiero wtedy postukaj po pięcie. W przeciwnym wypadku podczas rozciągnięcia butów może dojść do pęknięcia lakieru.

Jak rozciągnąć buty – pomocne skarpetki

Kolejnym sposobem na rozciągnięcie ciasnych butów są skarpetki. Znajdź najgrubsze skarpetki, jakie masz, a następnie lekko zamocz je w wodzie. Pamiętaj, że nie mogą ociekać, lecz po prostu powinny być wilgotne. Tak przygotowane załóż na stopy i spokojnie przymierz ciasne buty. Proces rozciągnięcia butów w tym przypadku zacznie się, gdy pochodzisz w nich po domu. Metodę można wielokrotnie powtórzyć.

Jak rozciągnąć buty – lodowy patent

Nalej do plastikowego woreczka wodę i szczelnie go zawiąż. Umieść go w bucie, a następnie włóż buty do zamrażarki na kilka godzin. Zamrożona woda podwoi swoją objętość, co w tym przypadku pozwoli na rozciągnięcie butów. Trzeba pamiętać, że wody w woreczku nie może być zbyt dużo, ponieważ buty mogą popękać od zbyt dużej wkładki.

Źródło artykułu:WP Kobieta