GwiazdyMonica Lewinsky o wyznaniu Meghan Markle. "Może to ci nie pomoże, ale komuś – tak"

Monica Lewinsky o wyznaniu Meghan Markle. "Może to ci nie pomoże, ale komuś – tak"

Monica Lewinsky i Bill Clinton
Monica Lewinsky i Bill Clinton
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz

27.11.2020 11:36, aktual.: 02.03.2022 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żona księcia Harry'ego napisała esej, w którym przyznała, że poroniła. Jej historia poruszyła ludzi na całym świecie. Wśród komentujących znalazła się Monica Lewinsky.

Księżna Sussex w artykule opublikowanym w "The New York Times" wyznała, że w lipcu tego roku straciła ciążę. "Wiedziałam, że kiedy trzymam w ramionach moje pierworodne dziecko, właśnie straciłam drugie" - napisała.

"Co by się stało, gdyby jedna kobieta powiedziała prawdę o swoim życiu? Świat by się rozerwał" – Lewinsky cytuje poetkę Muriel Rukeyser, odnosząc się do artykułu Markle na łamach "The New York Times'a". 47-latka nie przeszła obojętnie obok dramatu księżnej. "Dzielenie się osobistym bólem może ci nie pomóc, ale innym – tak" – dodała była stażystka w Białym Domu i bohaterka skandalu obyczajowego z udziałem Billa Clintona.

Lewinsky o stracie Meghan Markle

Amerykanka swego czasu przyznała się do aborcji. Miało to miejsce w czasie, gdy pracowała dla prezydenta. W wywiadach z 1999 r. opowiadała, że zaszła w niechcianą ciążę z kolegą ze studiów.

Mówiła też wprost, że afera z Clintonem doprowadziła ją na skraj rozpaczy. Monica miała myśli samobójcze, czuła się też "zgwałcona" i "terroryzowana" przez służby specjalne. Po skandalu chciała zapaść się pod ziemię. Prezydent zaprzeczał, jakoby romansował z Lewinsky, mówiąc: "Nie miałem stosunków seksualnych z tą kobietą". Ona sama pod przysięgą zeznawała, że owszem – uprawiali seks. Clinton omal nie utracił wtedy swojego stanowiska.

Dzisiaj Monica zajmuje się walką z internetowym hejtem. Jakiś czas temu podano, że wyprodukuje też serial opowiadającym o tym, co wydarzyło się w Białym Domu.

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Klementyna Suchanow gościem "Newsroom"

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także