Trwa ładowanie...
ycipk-3ngd8n

Możesz wypić dziennie nawet 25 kaw. Najnowsze badania Brytyjczyków

Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy? Najnowsze badania pokazują, że wcale nie musisz jej ograniczać. A wręcz przeciwnie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kawa wbrew pozorom nie szkodzi zdrowiu
Kawa wbrew pozorom nie szkodzi zdrowiu (Shutterstock.com)
ycipk-3ngd8n

Dotychczas naukowcy byli zgodni, że kawa zagraża tętnicom oraz zwiększa prawdopodobieństwo zawału lub udaru. Najnowsze badania Brytyjczyków pokazują, że miłośnicy kofeiny wcale nie muszą odmawiać sobie przyjemności.

*Zobacz także: Ratunek dla miłośniczek kawy. Ta dieta zmniejsza ryzyko raka piersi o 65 proc. *

Podczas konferencji British Cardiovascular Society w Manchesterze, eksperci z Queen Mary University w Londynie podzielili 8412 badanych na trzy grupy. Pierwsza grupa składała się z tych, którzy piją mniej niż jedną filiżankę kawy dziennie, druga z tych, którzy piją od jednej do trzech filiżanek dziennie, natomiast trzecia obejmowała tych, którzy piją więcej niż trzy filiżanki.

ycipk-3ngd8n

Do ostatniej grupy zaliczały się również osoby, które potrafiły wypić nawet 25 filiżanek dziennie. Wszyscy uczestnicy przeprowadzonego badania zostali poddani rezonansowi magnetycznemu serca z uwzględnieniem takich czynników jak wiek, pochodzenie etniczne, wzrost, waga oraz skłonność do używek.

Zobacz także: Cold brew, czyli kawa na zimno - działanie i właściwości. Jak ją przygotować?

Okazało się, że osoby, które piły nawet 25 filiżanek kawy dziennie nie miały większych skłonności miażdżycy tętnic w porównaniu do tych, którzy pili mniej niż jedną filiżankę dziennie.

Źródło: fpiec.pl

ycipk-3ngd8n

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kawa nie pomoże na kaca. Powszechny mit obalony

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3ngd8n

ycipk-3ngd8n
ycipk-3ngd8n