Muszki owocówki znikną. Poznaj prosty patent

Muszki owocówki znikną. Poznaj prosty patent

Muszki owocówki rozmnażają się w zastraszającym tempie
Muszki owocówki rozmnażają się w zastraszającym tempie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
11.10.2023 20:50, aktualizacja: 11.10.2023 21:25

Muszki owocówki nie odpuszczają nawet wczesną jesienią. Jeśli chcesz, żeby w twoim domu nie pojawiła się ani jedna, zastosuj się do poniższej porady. Muszki nie zdążą nawet usiąść na blacie.

Muszki owocówki to owady niewielkich rozmiarów. Żyją nie dłużej niż 10 dni, ale w tym czasie są w stanie złożyć naprawdę dużo jaj, przez co po kilku dniach w domu pojawia się ich cała chmara. Co prawda ich obecność sama w sobie nie jest szkodliwa, jednak kiedy pojawią się na żywności, lepiej jej później nie jeść, bowiem owocówki roznoszą szkodliwe grzyby i bakterie. Inwazji owocówek da się uniknąć, o ile będziesz trzymać się kilku prostych zasad.

Trzymaj się tych zasad. Unikniesz inwazji muszek owocówek

Muszki owocówki żywią się drożdżami, a więc i wszystkimi produktami, które fermentują. Owocówki uwielbiają owoce jagodowe, cytrusy, jabłka, gruszki, arbuzy, melony, brzoskwinie i nektarynki, ale i przetwory z wyżej wymienionych owoców, np. dżemy i konfitury czy soki. Poza owocami przepadają także za pomidorami, ogórkami czy cukinią. Jeśli chcesz, żeby muszki owocówki nie zalęgły się w twoim domu, chowaj do lodówki zarówno warzywa jak i owoce, zwłaszcza w okresie letnim. Najlepiej trzymać je w schowku na owoce i warzywa znajdującym się w lodówce albo w szczelnym, czystym, zamykanym plastikowym pojemniku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Owocówki uwielbiają także alkohol, nawet ten wysokoprocentowy, zwłaszcza, rozcieńczony sokiem czy napojem owocowym. Jeśli chcesz uniknąć inwazji muszek, nie trzymaj alkoholu w łatwodostępnym miejscu. Po wypiciu trunku od razu umyj kieliszek czy szklankę. Sam alkohol, zwłaszcza ten otwarty powinno trzymać się w lodówce, podobnie jak owoce czy warzywa.

Nie zapominaj o częstym sprzątaniu blatów. Bywa, że w trakcie przygotowania posiłku nieopatrznie rozlejemy bądź zabrudzimy blat produktem zawierającym soki owocowe. Tyle wystarczy, żeby w pomieszczeniu zaczęły zbierać się owocówki. Podobnie jest ze śmieciami. Owocówki żerują w śmieciach, które to ulegają szybszemu rozkładowi, kiedy temperatury szybują w górę. To prawdziwy raj dla owadów. Jeśli chcesz się ich pozbyć, postaraj się jak najczęściej wynosić śmieci.

Trzymając się tych zasad, sprawisz, że muszki nie będą miały się czym posilić, a co za tym idzie, nie będą miały powodu, żeby przebywać w twoim mieszkaniu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl