Trwa ładowanie...
d1o13h1

Myjesz głowę o poranku? Te sposoby pomogą ci zapanować nad fryzurą

Każda z nas ma inną poranną rutynę. Niektóre kobiety wieczorem dbają o włosy, inne mycie, suszenie lub układanie wykonują rano. Te drugie wiedzą, że czasem może to sprawić kilka problemów. Podpowiadamy, w jaki sposób szybko i sprawnie ułożyć włosy, by po chwili móc wyjść z domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piękne włosy o poranku nie muszą być tylko marzeniem
Piękne włosy o poranku nie muszą być tylko marzeniem (123RF)
d1o13h1

Suszenie włosów - Bez dobrej suszarki ani rusz

Suszarki mogą wydawać się sprzętem, którego parametry nie jest są zbyt ważne. Przecież ich głównym celem jest po prostu pozbycie się z włosów wilgoci i wody, która pozostała po ich umyciu. Często zapominamy, że już sama suszarka, wybrana i używana we właściwy sposób może sprawić, że nasze włosy będą gładkie i pięknie ułożone. Kluczem do sukcesu będzie tu odpowiedni sprzęt i sposób, w jaki go używamy.

Im częściej suszysz włosy, tym lepsza powinna być suszarka. Nie mówimy tu o sprzęcie profesjonalnym, ani o małych turystycznych modelach. Domowa wersja powinna być przede wszystkim poręczna, zmieścić się w wybranym miejscu, ale także szybko poradzić sobie z nawet bardzo mokrymi włosami. Wybierając swój ideał, musisz wziąć pod uwagę długość i gęstość swoich włosów. Jeśli jest ich dużo, szukaj sprzętu z silnikiem o bardzo dużej mocy. Z krótkimi włosami poradzi sobie nawet suszarka o średniej mocy. Unikaj modeli z bardzo małą mocą, które przedłużą ci poranne szykowanie się, a przecież właśnie wtedy najbardziej zależy nam na czasie.

d1o13h1
Fotolia
Podziel się

Niemal każda suszarka wyposażona jest w regulator siły nawiewu. Większość posiada przynajmniej dwa tryby, a niektóre nawet 3 lub 4. Wbrew pozorom, regulowanie siły nawiewu bardzo przydaje się podczas modelowania i wygładzania naszych kosmyków. Kolejnym parametrem, który powinniśmy łatwo kontrolować podczas używania suszarki, jest temperatura. O ile może być wyższa, kiedy włosy są bardzo mokre, to kiedy modelujemy je, na przykład na szczotce, warto ochronić włosy i ją zmniejszyć.

d1o13h1

Każdej z nas, która nawet odrobinę modeluje włosy, przyda się również przycisk zimnego powietrza. Często nie zwracamy na niego uwagi, jednak to właśnie zimne powietrze najlepiej utrwala kształt, który nadajemy fryzurze. Podkręcając dany kosmyk na szczotce, zanim go zdejmiemy, należy włączyć przycisk zimnego powietrza. Kształt "zastygnie" i dłużej się utrzyma.

d1o13h1
Shutterstock.com
Podziel się

Suszarko-lokówka. Gadżet dla miłośniczek naturalnych fal

Jeśli lubisz jedynie wygładzić włosy i sprawić, żeby się nie puszyły, wystarczy użyć dużej i okrągłej szczotki oraz suszarki. Jeśli z kolei wolisz fale i loki w naturalnym wydaniu, możesz wypróbować urządzenie łączące w sobie cechy lokówki i suszarki. Jego największym plusem jest jednoczesne suszenie i podkręcanie włosów, co gwarantuje ogromną oszczędność czasu - używając najpierw suszarki, a później lokówki, tracimy cenne minuty, a także narażamy włosy na dłuższe obcowanie z zabójczą dla nich gorącą temperaturą. Suszarko-lokówka działa w bardzo prosty sposób. Osuszone ręcznikiem włosy nawijamy na okrągłą szczotkę, do której doprowadzane jest gorące powietrze, jak w suszarce. Włosy jednocześnie schną i układają się w kształt zależny od średnicy urządzenia, którego używamy.

d1o13h1

Suszarko-lokówka to sprzęt idealny dla kobiet, które lubią naturalny wygląd włosów. Z jej pomocą nie ułożysz misternych fryzur i nie osiągniesz małych loków, jednak na co dzień będzie wystarczająca. Szybki i podwójny efekt pozwoli ci mieć więcej czasu na leniwe śniadanie lub poranny relaks. Po wszystkim wystarczy użyć odrobinę lakieru do włosów czy żelu utrwalającego, a efekt utrzyma się przez wiele godzin.

123RF
Podziel się
d1o13h1

d1o13h1

d1o13h1
d1o13h1