Myjesz zęby po śniadaniu? Dentystka bije na alarm
Chcesz cieszyć się zdrowymi zębami i nie martwić się o piękny uśmiech? Dentystka zdradza, które nawyki sprawiają, że nasze zęby zaczynają się psuć. Na jaw wyszło, że mnóstwo osób popełnia karygodne błędy, które prowadzą do nieuniknionych wizyt w dentystycznym gabinecie.
Dr Rhona Eskander to wielokrotnie nagradzana dentystka kosmetyczna. Ekspertka od pewnego czasu prowadzi konto na TikToku, za pośrednictwem którego dzieli się swoimi radami na temat tego, jak prawidłowo dbać o zęby. Na jednym z nagrań wyjawiła, że stan naszego uzębienia ulega pogorszeniu przez kilka nawyków. Jeżeli zależy nam na zdrowiu, musimy z nich zrezygnować. Inaczej, prędzej czy później, doprowadzimy do zębowej katastrofy.
Chcesz mieć zdrowe zęby? Natychmiast pozbądź się tych nawyków
Na pierwszy ogień w swoich dentystycznych poradach dr Rhona Eskander wzięła spożywanie wody z... cytryną. Z pewnością w naszym otoczeniu znajdziemy przynajmniej jedną osobę, która regularnie spożywa ów napój. Niestety nie jest on dobry dla naszych zębów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wszystko o paście do zębów [Specjalista radzi]
"Czy wiesz, że cytryna ma bardzo niskie pH, a kwas może rozpuszczać zęby, więc ciągłe jej popijanie może siać spustoszenie w zębach?" - wyjaśnia ekspertka.
Drugim płynem, którego spożywanie odradza specjalistka, jest ocet jabłkowy. Jego pH ma być tak niskie, że może doprowadzić do rozpuszczenia się szkliwa. Następne na zakazanej liście są wszelkiego rodzaju napoje gazowane. Dentystka podkreśla, że szkodliwe działanie na zęby mają nie tylko te słodzone. Specjalistka odradza też wodę gazowaną oraz kombuchę.
Następnie dr Eskander rozprawiła się ze słodyczami - cukierki i inne słodkości nigdy nie powinny znajdować się w naszych zapasach. Zdecydowanie lepiej dla naszych zębów będzie, jeśli zjemy kawałek czekolady.
Myjesz zęby po śniadaniu? Już nigdy więcej tak nie zrobisz
Dentystka wyjaśniła, że mycie zębów od razu po zjedzeniu śniadania, może doprowadzić do ich uszkodzenia.
"Szczotkowanie po, a nie przed śniadaniem, może mieć ogromny wpływ na zęby. Jeśli szczotkujesz zaraz po śniadaniu, możesz w rzeczywistości wcierać kwas i uszkadzać zęby, podczas gdy szczotkowanie przed śniadaniem zapewnia ochronę zębów" - tłumaczyła dr Eskander na TikToku.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl