Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę, kupując wózek 2w1?

Wózki wielofunkcyjne cieszą się sporą popularnością. Są praktyczne, a często ich zakup jest znacznie bardziej ekonomiczny, niż gdybyśmy kupowali każdy wózek oddzielnie. Na jakie parametry powinniśmy spojrzeć, aby mieć pewność, że kupujemy dobry model?

Share
Na co zwrócić uwagę, kupując wózek 2w1?Na co zwrócić uwagę, kupując wózek 2w1?Źródło: Materiały prasowe
d331qec

Kiedy zaczniemy odwiedzać sklepy z artykułami dla dzieci, szybko się zorientujemy, że wózków wielofunkcyjnych jest sporo. Nie znaczy to jednak, że wszystkie są w równym stopniu warte uwagi.

Dlaczego warto postawić na wózki wielofunkcyjne?

Zacznijmy od podstaw, czyli odpowiedzi na pytanie, dlaczego wózek 2w1 jest tym, na którym warto się skoncentrować. Przede wszystkim wózek kupujemy raz – za jednym razem mamy i gondolę i spacerówkę. Stelaże są tak przemyślane, by łatwo można było zamienić jeden typ wózka na drugi. W domu stoi tylko jeden wózek więc zajmuje mniej miejsca, niż gdybyśmy nie zdecydowali się na wariant 2w1. Z reguły wózki dziecięce wielofunkcyjne są bardzo stabilne i dobrze się je prowadzi. Na co powinniśmy spojrzeć, by wybrać wózek, który spełni nasze oczekiwania?

Ważne są koła

Niezależnie od tego, czy zamierzamy kupować zwykły wózek, czy 2w1, musimy zastanowić się nad tym, gdzie mieszkamy, jakiego rodzaju aktywności będą nam towarzyszyć, kiedy urodzi się dziecko i gdzie będziemy wózkiem jeździć. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie. W przypadku kiedy jesteśmy osobami aktywnymi, zamierzamy zabierać maleństwo na dalsze wycieczki za miasto, do lasu i tam, gdzie nie ma asfaltowych dróg, musimy koncentrować się na modelach z dużymi pompowanymi kołami. Natomiast kiedy mieszkamy w mieście i to właśnie miejskie ulice i parki będą miejscem spacerów, możemy postawić na wózek z drobniejszymi kołami, który będzie lżejszy. Jednym z wózków sprawdzających się w różnych warunkach są wózki X-Lander.

Na co zwrócić uwagę, kupując wózek 2w1? Materiały prasowe
Na co zwrócić uwagę, kupując wózek 2w1?Źródło: Materiały prasowe

Wymiary wózka

Jeżeli mamy duży dom i samochód, w większości przypadków nie ma to dużego znaczenia. Jednak kiedy dużo podróżujemy i mamy mało miejsca w mieszkaniu i bagażniku jest to ważne. Tak samo większe gabaryty mogą być uciążliwe dla kogoś, kto korzysta z komunikacji publicznej. Często wózki do jazdy po mieście są mniejsze niż te, które zaprojektowano pod kątem jazdy w trudniejszym terenie.

d331qec

Waga wózka

Wózki wielofunkcyjne uchodzą za cięższe niż tradycyjne i w wielu przypadkach tak właśnie jest. Wydawałoby się, że kilogram w jedną lub drugą stronę nie robi większego znaczenia, ale nie zapominajmy, że dziecko będzie szybko przybierać na wadze, do tego dojdzie torba z zakupami do kosza i prowadzenie wózka nie jest już takie proste. Warto więc przed zakupem porównać pod tym kątem kilka modeli.

Obecność amortyzatorów i regulacja rączki

Wózki, które zaprojektowano z myślą o jeździe po trudnym terenie, mają dobrą amortyzację, ale nie jest to już tak oczywiste, kiedy chodzi o wózki do jazdy po mieście. Jeśli chcemy, by maluchowi było wygodnie i nie odczuwał wszystkich wstrząsów i nierówności, to sprawdźmy zawieszenie i amortyzację. Z kolei dla naszej wygody dobrze, by była regulowana rączka. Dzięki temu prowadzenie wózka będzie komfortowe niezależnie od tego, jakiego wzrostu jest osoba, która go prowadzi.

Artykuł sponsorowany
d331qec
d331qec
d331qec