UrodaNa czym polega działanie specyfików kolagenowych?

Na czym polega działanie specyfików kolagenowych?

Na czym polega działanie specyfików kolagenowych?

23.03.2007 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio reklamowany jest kolagen naturalny w kremie. Na czym polega jego działanie?

Ostatnio reklamowany jest kolagen naturalny w kremie (biały, szary, grafitowy), który zdaniem producentów ma nawet właściwości lecznicze. Czy ten kolagen (cena dość wygórowana) wchłania się przez naskórek do skóry właściwej? Ogólnie wiadomo, że cząsteczki kolagenu są zbyt duże, aby przeniknąć naskórek. Na czym polega działanie tych drogich specyfików? Za odpowiedź z góry dziękuję.
Anna

Brawo! Niewiele osób wie, jak duża jest dysproporcja między cząsteczką kolagenu a ściśłym przyleganiem komórek warstw naskórka i jak mało prawdopodobne jest przenikanie kolagenu do niżej położonych warstw skóry.

Niektóre firmy "tną" kolagen na krótkie łańcuchy peptydów, które trochę lepiej przenikają w głąb skóry i stosują nośniki, które wiążą te poćwiartowane łańcuchy w dłuższe na głębszym poziomie skóry.

Ile w tym prawdy? Moje doświadczenia są raczej negatywne, stąd nie polecam wyżej wymienionych preparatów.

Natomiast napięcie skóry, które pojawia się po stosowaniu kolagenów naturalnych, to moim zdaniem efekt żelowej konsystencji, w której jest zawieszony. Wysychając, powoduje ona delikatne ściąganie i uczucie lepszego napięcia.

Znam jednak osoby, które z zadowoleniem stosują kolagen biały, szary itp. Może to sugestia, może rzeczywiści działa, szkoda, że polska firma, która zalewa rynek tym preparatem nie dysponuje badaniami klinicznymi mogącymi potwierdzić obietnice zawarte w załączonych ulotkach.

Elżbieta Gołębka

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także