Blisko ludziMężczyzna korzysta z damskiej szatni na basenie. "Nie za bardzo wiadomo jak zareagować"

Mężczyzna korzysta z damskiej szatni na basenie. "Nie za bardzo wiadomo jak zareagować"

Na jednym ze szczecińskich basenów doszło do nietypowej sytuacji
Na jednym ze szczecińskich basenów doszło do nietypowej sytuacji
Źródło zdjęć: © fot. East News | Albin Marciniak/East News
Marta Kutkowska

12.07.2021 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ochroniarze z basenu SDS przy ulicy Wąskiej w Szczecinie mają nie lada zagwozdkę. Od jakiegoś czasu w łazience damskiej regularnie pojawia się mężczyzna, który bez skrępowania rozbiera się do kąpielówek i bierze prysznic. Gdy zwraca mu się uwagę, twierdzi, że jest osobą niebinarną.

Lato w pełni, żar leje się z nieba. Osoby, które nie mogą aktualnie wybrać się na urlop, chętnie korzystają z miejskich kąpielisk, czy zakrytych basenów. W jednym z takich obiektów kobiety zaczęły ostatnio skarżyć się na obecność mężczyzny, który regularnie korzysta z wydzielonej dla nich części sanitarnej. 

Nieproszony gość

Według relacji korzystających z obiektu kobiet mężczyzna zupełnie bez skrępowania rozbiera się do kąpielówek i bierze prysznic. Gdy zwraca mu się uwagę, twierdzi, że jest osobą niebinarną i ma pełne prawo do korzystania z obydwu części łazienki. — Nie za bardzo wiadomo jak zareagować (...). Skąd mamy wiedzieć, czy to faktycznie osoba niebinarna jak twierdzi, czy może ktoś, kto chce sobie popatrzeć na kobiety - mówią rozmówcy portalu GS24.

Co na to magistrat?

O interwencję w sprawie mężczyzny zostali poproszeni urzędnicy szczecińskiego magistratu. - Interwencja pracowników jest dość trudna, ponieważ musiałaby nastąpić tak naprawdę w tym konkretnym momencie, w którym dochodzi do korzystania z prysznica. W tym miejscu nie ma rzecz jasna monitoringu. Z przyczyn oczywistych nie jest również możliwe oddelegowanie tam osoby, która pilnowałby tego kto kąpie się pod prysznicem. Dlatego kluczowe byłoby jak najszybsze powiadomienie pracowników SDS, którzy mogliby zareagować w momencie, gdy dochodzi do takiej sytuacji - mówi w rozmowie z GS24 Dariusz Sadowski.

Osoba niebinarna to taka, która nie czuje się ani mężczyzną, ani kobietą albo czuje się po trochu jednym i drugim. W Polsce nie istnieje możliwość wybrania innej opcji poza kobiecą i męską, dlatego osoby niebinarne i transpłciowe funkcjonują pod metrykalną płcią wpisaną do aktu urodzenia, ewentualnie dokonują sądowego uzgodnienia płci.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także