Trwa ładowanie...

Mężczyzna korzysta z damskiej szatni na basenie. "Nie za bardzo wiadomo jak zareagować"

Ochroniarze z basenu SDS przy ulicy Wąskiej w Szczecinie mają nie lada zagwozdkę. Od jakiegoś czasu w łazience damskiej regularnie pojawia się mężczyzna, który bez skrępowania rozbiera się do kąpielówek i bierze prysznic. Gdy zwraca mu się uwagę, twierdzi, że jest osobą niebinarną.

Share
Na jednym ze szczecińskich basenów doszło do nietypowej sytuacji Na jednym ze szczecińskich basenów doszło do nietypowej sytuacji Źródło: fot. East News, fot: Albin Marciniak/East News
d3jl20u

Lato w pełni, żar leje się z nieba. Osoby, które nie mogą aktualnie wybrać się na urlop, chętnie korzystają z miejskich kąpielisk, czy zakrytych basenów. W jednym z takich obiektów kobiety zaczęły ostatnio skarżyć się na obecność mężczyzny, który regularnie korzysta z wydzielonej dla nich części sanitarnej. 

Nieproszony gość

Według relacji korzystających z obiektu kobiet mężczyzna zupełnie bez skrępowania rozbiera się do kąpielówek i bierze prysznic. Gdy zwraca mu się uwagę, twierdzi, że jest osobą niebinarną i ma pełne prawo do korzystania z obydwu części łazienki. — Nie za bardzo wiadomo jak zareagować (...). Skąd mamy wiedzieć, czy to faktycznie osoba niebinarna jak twierdzi, czy może ktoś, kto chce sobie popatrzeć na kobiety - mówią rozmówcy portalu GS24.

Co na to magistrat?

O interwencję w sprawie mężczyzny zostali poproszeni urzędnicy szczecińskiego magistratu. - Interwencja pracowników jest dość trudna, ponieważ musiałaby nastąpić tak naprawdę w tym konkretnym momencie, w którym dochodzi do korzystania z prysznica. W tym miejscu nie ma rzecz jasna monitoringu. Z przyczyn oczywistych nie jest również możliwe oddelegowanie tam osoby, która pilnowałby tego kto kąpie się pod prysznicem. Dlatego kluczowe byłoby jak najszybsze powiadomienie pracowników SDS, którzy mogliby zareagować w momencie, gdy dochodzi do takiej sytuacji - mówi w rozmowie z GS24 Dariusz Sadowski.

d3jl20u

Osoba niebinarna to taka, która nie czuje się ani mężczyzną, ani kobietą albo czuje się po trochu jednym i drugim. W Polsce nie istnieje możliwość wybrania innej opcji poza kobiecą i męską, dlatego osoby niebinarne i transpłciowe funkcjonują pod metrykalną płcią wpisaną do aktu urodzenia, ewentualnie dokonują sądowego uzgodnienia płci.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3jl20u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jl20u
d3jl20u