Trwa ładowanie...
Ludzie

Na stronie Lego trwa głosowanie na najlepsze projekty. Udział bierze Polak

Jeśli projekt Pawła Koniaka z Lublina zdobędzie na stronie Lego Ideas 10 tys. głosów, zostanie zaprezentowany komisji, która zadecyduje o tym, czy trafi do oficjalnej produkcji. Szanse Polaka są spore, tym bardziej, że możemy mu pomóc. Głosować może każdy.
Share
Projekt "The Wardrobe" składa się z 2000 elementów
Projekt "The Wardrobe" składa się z 2000 elementówŹródło: LEGO Ideas
d2p77r5

Inspiracją do powstania projektu były "Opowieści z Narni" C.S.Lewisa, konkretnie pierwsze część sagi – "Lew, czarownica i stara szafa". Podobnie jak w literackim (a także filmowym) pierwowzorze, stara szafa skrywa wrota do tajemniczej zimowej krainy. W skład zestawu wchodzi 8 figurek postaci znanych z "Opowieści z Narni" takich jak m.in. Lucy, Biała Czarownica czy Parnasus.

W dolnej szufladzie konstrukcji Pawła Koniaka ukryta jest korbka. Przy jej pomocy można obracać znajdujący się wewnątrz klocek podłoża tak, że przyczepione do niego elementy wyglądają jakby wirowały. Zaskoczeniem jest też oświetlenie, które sprawia, że miniaturowa scena ukryta w szafie wygląda magicznie. To nie koniec bajerów. W tle Polak umieścił elementy fosforescencyjne – latarnię, pająka i spadające w tle płatki śniegu.

  LEGO Ideas
Źródło: LEGO Ideas
  LEGO Ideas
Źródło: LEGO Ideas

Budowa 30-centymetrowej szafy zajęła kilka miesięcy. Żeby złożyć projekt Paweł Koniak potrzebował około 8 godzin, najbardziej pracochłonną częścią było projektowanie konstrukcji, ulepszanie go i zdobywanie niezbędnych elementów.

d2p77r5

Mężczyzna jest wykładowcą akademickim, a klockami Lego zainteresował się jakieś 6 lat temu. To znaczy może nie tyle zainteresował, co powrócił do młodzieńczej fascynacji. Przypadkowo wpadł w sieci na aukcję zestawu klocków z lat 80., który dostali z bratem od mieszkającego w Stanach krewnego.

Trochę z sentymentu zaczął czytać o klockach i odkrył, że kultowa marka projektuje obecnie zestawy, które są skierowane do dorosłych. Tak odświeżyła się jego przygoda. Po jakimś czasie zamiast składać Lego z instrukcją, zaczął projektować własne zestawy. Do zgłoszenie tego najnowszego do konkursu przekonali go znajomi.

Jeśli chcecie pomóc Pawłowi i obejrzeć wszystkie zdjęcia jego projektu,możecie to zrobić tu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p77r5

Podziel się opinią

Share
d2p77r5
d2p77r5