Blisko ludziNa zmianę wystarczył rok. Zrzuciła 58 kilogramów i odzyskała życie

Na zmianę wystarczył rok. Zrzuciła 58 kilogramów i odzyskała życie

Laura zrzuciła prawie 60 kilogramów w rok
Laura zrzuciła prawie 60 kilogramów w rok

04.01.2022 14:45, aktual.: 04.01.2022 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Laura wspomina na Instagramie, że jej relacja z jedzeniem przez lata nie była normalna. Przez zaburzenia młoda kobieta popadła w nadwagę, która poważnie nadwyrężyła jej zdrowie.

Laura Micetich przez długi czas zmagała się z tym, co niesie ze sobą nadwaga. Młoda kobieta miała problemy zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Jeszcze w czasach szkolnych rówieśnicy zwracali się do Laury "żelazna olbrzymka" - trudno sobie wyobrazić, co musiała w tym momencie przeżywać. Przez lata kobieta nie wiedziała, jak zabrać się za poprawę swojego stanu. Kiedy jednak jej lekarz jasno dał do zrozumienia, że szkodzi zdrowiu i życiu, postanowiła odmienić dotychczasowe nawyki.

W najgorszym momencie waga pokazała zawrotną liczbę

Kiedy specjalista w należyty sposób powiedział kobiecie, co jej grozi, jeśli nie zacznie walczyć z nadwagą, Laura ważyła już 145 kilogramów. Pojawiły się problemy z oddychaniem oraz stawami. Każda, nawet najprostsza czynność sprawiała, że Micetich bardzo szybko męczyła się i nie była w stanie normalnie funkcjonować. Kiedy miała zaburzoną relację z jedzeniem oraz problemy z samooceną, na śniadaniowym talerzu lądowały ogromne ilości pączków, słodkich batoników i cukierków. Kolejnymi posiłkami zwykle były zjadane na mieście fast foody. To wraz z faktem, że Laura unikała wszelkiej aktywności fizycznej, ponieważ wstydziła się swojego ciała, prowadziło do błędnego koła. W końcu jednak odnalazła siłę, aby zacząć walczyć z nałogiem, jakim było przejadanie się niezdrową żywnością.

Jej uwagę przyciągnął trening siłowy

Z pomocą lekarza Laura wypracowała właściwą jedzeniową rutynę. Nauczyła się samodzielnie gotować. To jednak aktywność fizyczna kompletnie odmieniła jej życie. Zaczęło się od prostych treningów w domu z ciężarkami przy włączonym YouTubie, a skończyło na... miłości do kulturystyki.

Laura chce pokazać, że zrzucenie nadwagi jest możliwe
Laura chce pokazać, że zrzucenie nadwagi jest możliwe

Obecnie Laura jest trenerką. Prowadzi własny kanał na wspomnianej platformie oraz Instagrama, gdzie publikuje zdjęcia zmieniającej się sylwetki, pomysły na domowe pyszności, które pomogą w walce ze zbędnymi kilogramami, a także proste ćwiczenia, z którymi poradzi sobie każdy.

Laura ważyła 145 kilogramów
Laura ważyła 145 kilogramów

Od momentu kiedy Laura odwiedziła lekarza, przez 12 miesięcy toczyła prawdziwą walkę ze sobą. Tę bitwę jednak wygrała, czego efektem było zrzucenie aż 58 kilogramów! Dzięki determinacji kobiecie udało się dostać na operację zmniejszenia żołądka oraz zredukowania ilości skóry. Teraz codziennie dba o to, aby nigdy więcej waga nie zagrażała jej życiu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)