Trwa ładowanie...

Najpopularniejsze imiona w 2009 roku!

Mimo mody na nadawanie dzieciom nieco „egzotycznych” imion, jak Dżesika, Brajan, czy Alan, najpopularniejsze imiona w Polsce w 2009 roku to...

Najpopularniejsze imiona w 2009 roku!Źródło: AKPA
d36whza
d36whza

Gdzie są Brajanki, Nikolki i Alanki?

Mimo mody na nadawanie dzieciom nieco „egzotycznych” imion, jak Dżesika, Brajan, czy Alan, najpopularniejsze imiona w Polsce w 2009 roku to Anna i Piotr. Ranking opublikowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ponad milion kobiet w Polsce nosi imię Anna (1.073.778), a niemal 800 tys. mężczyzn – Piotr (676.230). Imię Anna jest pochodzenia hebrajskiego. Imieniny przypadają aż osiem razy w roku. Z kolei Piotr ma pochodzenie grecko – łacińskie. Druga najpopularniejsza para to: Maria (677.112) oraz Krzysztof (658.266), a trzecia: Katarzyna (600.505) i Andrzej (534.147).

Wśród 20 najpopularniejszych imion w Polsce wysoko notowane są również Małgorzaty, Agnieszki, Barbary, Krystyny, Ewy. Listę na dwudziestej pozycji zamyka Irena. Najwięcej mężczyzn nosi tradycyjne imiona, jak Jan, Stanisław, Tomasz, Paweł.

d36whza

„Brajanku, chodź do mamusi”, „Nikolka, nie kupię Ci tej zabawki” – w miejscach publicznych coraz częściej można usłyszeć takie nawoływania. Coraz więcej Polaków nadaje dzieciom te dwa imiona. Brajan ma celtyckie korzenie, natomiast Nikola jest żeńskim odpowiednikiem Mikołaja.

Do galerii osobliwości można dodać też Dżesiki i Alanów – (tak nazywa się syn Edyty Górniak). Wśród najczęściej nadawanych imion w 2009 roku Nikola uplasowała się na dziesiątej pozycji. „Zwyciężyli” Julia i Jakub.

Przykład do kreatywności w wymyślaniu imion dają niektóre polskie gwiazdy z Michałem Wiśniewskim na czele. Jest ojcem Xaviera, Fabienne, Eteinnette i Vivienne Vienna. Córeczki Katarzyny Figury to Kaszmir Amber i Koko. Można się tylko domyślać, że w publicznej szkole te dzieci nie będą miały łatwego życia.

MSWiA opublikowało też listę najpopularniejszych nazwisk w Polsce. Statystyki pokazują, że głównym bohaterem rodzimych dowcipów nadal będzie Nowak, czy Kowalski, bowiem te dwa nazwiska są najczęstsze.

d36whza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36whza