FitnessPiłki do ćwiczeń. Świetna zabawa z pożytkiem dla sylwetki i zdrowia

Piłki do ćwiczeń. Świetna zabawa z pożytkiem dla sylwetki i zdrowia

Piłki do ćwiczeń. Świetna zabawa z pożytkiem dla sylwetki i zdrowia
Źródło zdjęć: © Unspllash.com
23.05.2018 15:29, aktualizacja: 24.05.2018 09:24

Zabawa piłką to aktywność fizyczna, która towarzyszy nam od dziecka. Różnego rodzaju piłki to zabawa i prosty sposób na modelowanie sylwetki. Zobaczcie przegląd przydatnych gadżetów do ćwiczeń "na okrągło".

Piłka gimnastyczna

Duże piłki to jeden z ulubionych gadżetów na zajęciach fitness dla kobiet, które chcą popracować nad problematycznymi partiami ciała. Okolice brzucha, bioder, ud i pośladków to miejsca, gdzie najłatwiej odkłada się tkanka tłuszczowa. Na piłce rehabilitacyjnej doskonalimy równowagę i wzmacniamy mięśnie, co sprzyja modelowaniu sylwetki. Piłki są tanie i możemy z nich korzystać samodzielnie w domu. Efekty uzyskuje się dzięki niestabilnej bazie, która podczas pracy nad partią konkretnych mięśni aktywizuje też mięśnie posturalne — brzuch, plecy, boki, pośladki, aby utrzymać ciało i piłkę w pożądanej pozycji.

Piłkę dobieramy do wzrostu osoby, która na niej ćwiczy. 55-centymetrowa piłka jest odpowiednia dla osób o wzroście między 150, a 164 centymetry. To najczęściej kupowany rozmiar. Model większy o 10 cm jest odpowiedni dla osób aż do 182 centymetrów wzrostu, a duże piłki o średnicy 75 centymetrów to opcja dla najwyższych.

Piłka do każdej dyscypliny

Do wyboru mamy różne rozmiary i ciężary piłek. Popularny pilates i yoga też mogą uwzględniać trening z piłką:

Podobnie jak crossfit:

Piłka rehabilitacyjna

Piłki gimnastyczne mogą być stosowane w korekcji wad postawy, rehabilitacji po różnego rodzaju urazach i ćwiczeń wspomagających kręgosłup. Przy jej pomocy można wzmocnić mięśnie grzbietu oraz pracować na ruchliwością stawów. Piłki masujące zwane także piłkami sensorycznymi wykorzystywane są w terapii dziecięcej oraz w treningu ogólnorozwojowym.

Piłki lekarskie, znane ze szkolnych zajęć wychowania fizycznego dobieramy odpowiednio do kondycji i sylwetki.

Tradycyjne piłki

Piłka nożna, siatkówka czy koszykówka to najpopularniejsze dziedziny sportu. Zaletą tych powszechnie dostępnych piłek jest atrakcyjna cena i możliwość swobodnej zabawy takimi piłkami w ogrodzie. Nawet jeśli nie jesteś pasjonatką sportów drużynowych, piłki mogą ci posłużyć jako pretekst do spędzenia czasu z dziećmi w parku lub ogrodzie. Nawet odrobina ruchu na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Proste rzuty do kosza przy garażu lub kopanie piłki między sobą na trawniku to przyjemność i zdrowie.