GwiazdyNastępczyni Karla Lagerfelda. Przez całe życie stała u jego boku

Następczyni Karla Lagerfelda. Przez całe życie stała u jego boku

Następczyni Karla Lagerfelda. Przez całe życie stała u jego boku
Źródło zdjęć: © East News | Bertrand Guay/AFP
Agata Porażka
19.02.2019 18:37, aktualizacja: 19.02.2019 21:08

Karl Lagerfeld zmarł w szpitalu na przedmieściach Paryża 19 lutego 2019 r. Jego odejście było ogromną stratą, a wiele osób zastanawia się, co będzie dalej. I kto przejmie obowiązki słynnego projektanta w domu mody Chanel.

Wątpliwości postanowiła rozwiać sama marka. Ogłoszono, że następczynią Lagerfelda zostanie Virginie Viard, która będzie dyrektor kreatywną Chanel.

Viard współpracowała z projektantem prawie od samego początku swojej kariery. Kobieta pochodzi z rodziny producentów jedwabiu, więc z modą była związana od dzieciństwa. Jej przygoda z Chanel rozpoczęła się w 1987 roku, gdy zatrudniła się tam jako stażystka. Lagerfeld już wtedy był tam głównym projektantem. U boku Karla pojawiała się na pokazach i spędzała z szefem czas poza nimi. Razem ze swoim mentorem w 1992 r. odeszła do domu mody Chloé i ponownie towarzyszyła mu, gdy wrócił do Chanel. Karl był inspiracją dla Virginie przez te wszystkie lata spędzone przez nią w świecie mody. Przygotowywał ją do roli, którą teraz przyjdzie jej pełnić.

Lagerfeld nie raz wspominał w wywiadach, że Viard jest zarówno jego prawą, jak i lewą ręką. Łączyła ich niezwykła przyjaźń, a choć Virginie była właściwie nierozpoznawalna u boku Karla, on twierdził, że to wraz z nią i dwójką innych osób, tworzą modę. W styczniu tego roku po raz pierwszy w trzydziestoletniej historii pracy Lagerfelda dla Chanel, to ona wyszła po jego pokazie przed wiwatujący tłum. Sama, bo jej mentor nie mógł się pojawić ze względu na słaby stan zdrowia. Wysłuchała oklasków, które zabrzmiały podczas prezentacji ostatniej kolekcji słynnego projektanta. I sama będzie teraz kontynuować jego legendę.

Choć ciężko zastąpić Karla Lagerfelda, nie można wyobrazić sobie lepszego następcy niż Virginie Viard.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta