Trwa ładowanie...
d39ez5n

Natalie Wood: wznowiono śledztwo w sprawie śmierci legendy kina

Policja w Los Angeles wznowiła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci
Natalie Wood, znanej aktorki filmowej, która utonęła w Oceanie Spokojnym w ostatni weekend
listopada 1981 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natalie Wood: wznowiono śledztwo w sprawie śmierci legendy kina
(AP)
d39ez5n

Policja w Los Angeles wznowiła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Natalie Wood, znanej aktorki filmowej, która utonęła w Oceanie Spokojnym w ostatni weekend listopada 1981 roku. Władze wróciły do sprawy jej niewyjaśnionej śmierci, uznanej wtedy za nieszczęśliwy wypadek, ponieważ kapitan jachtu, którym gwiazda płynęła bezpośrednio przed utonięciem, powiedział, że jej mąż, aktor Robert Wagner, "jest odpowiedzialny" za jej śmierć.

O wznowienie dochodzenia zwróciła się siostra Natalie, Lana Wood, oraz kapitan jachtu, Dennis Davern. Swoje podejrzenia kapitan zawarł w książce o Wood "Goodbye Natalie, Goodbye Splendour", napisanej wspólnie z Martim Rullim. Davern wyartykułował je ponownie w wywiadach telewizyjnych, których udzielił w zeszłym tygodniu, na kilka dni przed 30. rocznicą śmierci gwiazdy.

Krytycznej nocy Wood płynęła jachtem wzdłuż wybrzeży Kalifornii razem z Wagnerem i aktorem Christopherem Walkenem, którego była partnerką w kręconym wówczas filmie "Brainstorm" ("Burza mózgów"). Według relacji Daverna, Wagner pokłócił się najpierw z Walkenem, rozbijając o stół butelkę wina, a potem z żoną. W Hollywood plotkowano, że Wagner jest zazdrosny o filmowego partnera żony.

d39ez5n

Małżonkowie kłócili się na pokładzie jachtu. Później Wagner przyszedł do kapitana i powiedział mu, że Natalie "zniknęła". Jej poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Obaj zauważyli, że na jachcie brakowało jednej z gumowych łodzi ratunkowych typu dinghy, i uznali, że Wood spuściła ją na wodę, próbując dopłynąć do brzegu. Następnego dnia znaleziono jej ciało w odległości ponad półtora kilometra od jachtu. Była ubrana tylko w szlafrok i skarpetki, a jej ciało nosiło ślady obrażeń.

Davern powiedział w piątek, że w śledztwie w 1981 roku "skłamał", nie ujawniając istotnych szczegółów wydarzeń tamtej nocy. Nie powiedział na przykład, że Wagner - jak odnosił wrażenie - nie starał się szukać żony na wodzie, nie zgadzając się na oświetlenie oceanu reflektorami, ani na telefonowanie w celu natychmiastowego wezwania ekip ratunkowych.

Na konferencji prasowej w Los Angeles rzecznik policji, porucznik John Corina powiedział, że sprawę nadal bada się jako "wypadek" i że Wagner "nie jest podejrzanym".

Natalie Wood, jedna z największych piękności w Hollywood, zagrała między innymi rolę Marii w słynnym musicalu "West Side Story". Zadebiutowała już jako mała dziewczynka w zrealizowanym w 1947 roku filmie "Cud na 34 ulicy".

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Narkotyki, seks, szaleństwa i kradzieże!*

* Jak seks skandal - to tylko w Meksyku!*

* Te zdjęcia wywołały burzę!*

Natalie Wood: Nowe fakty w sprawie śmierci sprzed 30 lat

d39ez5n

Podziel się opinią

Share

d39ez5n

d39ez5n