Trwa ładowanie...
d26xo50

Nawilża, koi i chroni przed starzeniem. Zobacz polecane kremy do cery suchej

Skóra sucha zazwyczaj pilnie potrzebuje szybkiego ukojenia i intensywnego nawilżenia. Dowiedz się, jaki krem do cery suchej wybrać, aby jak najszybciej okiełznać problem odwodnienia i mało komfortowego ściągnięcia naskórka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skin Care Product. Closeup Of Woman's Hands Holding Face Cream In A Jar. Beautiful Female Hands With Natural Manicure And Healthy Nails Holding Body Lotion. Beauty Concept
Skin Care Product. Closeup Of Woman's Hands Holding Face Cream In A Jar. Beautiful Female Hands With Natural Manicure And Healthy Nails Holding Body Lotion. Beauty Concept (123RF)
d26xo50

Równie istotne dla zachowania przez długie lata młodo wyglądającej skóry jest dbanie o prawidłowy poziom jej nawilżenia. Pozwala to dwutorowo zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza transepidermalną utratę wody, której efektem jest osłabienie włókien kolagenu, a w konsekwencji wczesna utrata elastyczności skóry. Po drugie: odpowiednio nawilżona skóra to także prawidłowo funkcjonująca bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed wolnymi rodnikami.

Prawdziwy pogromca zmarszczek

Kolagen zdobył sławę pogromcy zmarszczek, co ciekawe niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko z łatwością uzupełnia niedobory nawilżenia naskórka, ale dodatkowo tworzy na jego powierzchni film ochronny. W efekcie zabezpiecza skórę nie tylko przed utratą odzyskanego nawilżenia, ale i przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Ma to ogromne znaczenie w pielęgnacji skóry przesuszającej się, która, ze względu na problem z zachowaniem optymalnego poziomu nawilżenia, jest narażona na przedwczesne pojawienie się zmarszczek. Warto jak najwcześniej – od około 25. roku życia – regularnie aplikować kremy i sera kolagenowe, tym bardziej jeśli posiadasz skórę suchą.

123RF

Uzupełnij niedobory

Chroniczne przesuszenie naskórka niekorzystnie wpływa na integralność płaszcza hydrolipidowego skóry i w konsekwencji zwiększyć jej uwrażliwienie na czynniki zewnętrzne oraz stosowane kosmetyki. Jeśli twoja skóra coraz częściej jest podrażniona, ulgę przyniesie ci krem do cery suchej. To kosmetyk, który nie tylko skutecznie uzupełnia niedobory nawilżenia, ale także łagodzi podrażnienia i wzmacnia skórę.

Krem z oliwą z oliwek to prawdziwe bogactwo dobroczynnych kwasów tłuszczowych, który jest niczym regenerująca bomba dla uszkodzonej i podrażnionej skóry. Skutecznie odbudowuje uszkodzony płaszcz lipidowy skóry, przynosząc natychmiastową ulgę podrażnień. Jednocześnie oliwa świetnie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że krem z oliwą z oliwek to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wyjątkowo wrażliwej.

Krem do cery suchej to najważniejszy kosmetyk w codziennej pielęgnacji - tak jak nawilżanie jest kluczowym zabiegiem, gwarantującym piękny i młody wygląd skóry przez długie lata. Teraz już wiesz, jak wybrać idealny krem nawilżający.

d26xo50

Podziel się opinią

Share

d26xo50

d26xo50