Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
skóra
12-04-2017 12:13

Nie daj się zanieczyszczeniom powietrza! Jak chronić przed nimi skórę?

Proces starzenia skóry, choć nieodzowny i naturalny, może zostać przyspieszony w wyniku szkodliwych działań różnych zewnętrznych bodźców. Żyjemy w ciągłym biegu i stresie, mało śpimy, kiepsko się odżywiamy… Nie każdy z nas jednak wie, że za pogarszanie stanu skóry bardzo dużą odpowiedzialność ponoszą też czynniki środowiskowe. Jednak nie jesteś w tej walce sama. Znamy sposób, który przywróci blask twojej cerze.

Nie daj się zanieczyszczeniom powietrza! Jak chronić przed nimi skórę?Źródło: 123RF.COM
d40u646
d40u646

*Sami sobie robimy krzywdę? *
Mawia się, że jesteśmy tym, co jemy…, ale równie dobrze, można byłoby napisać: "jesteś tym, czym oddychasz". Zanieczyszczenia powietrza wpływają na nasze zdrowie, a doniesienia na temat jakości tego, co wdychamy w Polsce, nie są optymistyczne. Stan i jakość powietrza w naszym kraju to problem poważny i podejmowany zwłaszcza zimą, czyli wtedy, kiedy z roweru przesiadamy się do samochodu, i zaczyna się okres palenia w piecach. W tym czasie emisja zanieczyszczeń gwałtownie wzrasta. Z danych podawanych przez Eurostat (EEA) na temat emisji gazów i stanu środowiska wynika, że Polska jest jednym z głównych emitentów CO2 w krajach Unii Europejskiej (w 2015 roku wyprzedzały nas tylko: Niemcy, Wielka Brytania i Turcja), a w tym samym czasie poziom emisji tlenków siarki był wyższy tylko w Turcji. Nieco "gorzej" wypadamy w produkcji tlenków azotu, ale również w tym niechlubnym rankingu wciąż pozostajemy w czołówce.

Jeszcze kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu zjawisko smogu kojarzyło się nam głównie z lekcją przyrody czy geografii i nauką o smogu… londyńskim. Dziś, jak bumerang powraca corocznie problem zimowego smogu w Polsce. Odpowiedzialne za jego powstawanie pyły PM10 w naszym kraju tworzone są przede wszystkim w procesie powstawania energii.

"Zestresowana" skóra
Danych i liczb można by przytaczać wiele, jednak nawet w obliczu zastosowania zmian prawnych, zaostrzenia restrykcji czy zmiany stylu życia przez Polaków – diametralnej poprawy nie odczujemy z dnia na dzień. To, co powinniśmy zrobić, to zastanowić się, jak życie w zanieczyszczonym środowisku wpływa na nasze zdrowie. Musimy pamiętać, że cierpią nie tylko nasze płuca, ale także skóra, stanowiąca pierwszą barierę dla pyłów i gazów znajdujących się w powietrzu. Jeśli dodać do tego wiatr i mróz, które zimą szczególnie dotkliwie dokuczają naszej skórze, stres i zmęczenie, to może okazać się, że proces pogarszania wyglądu skóry jest bardzo szybki i dotkliwy w skutkach.

d40u646

Wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza mogą powodować stan nazywany stresem oksydacyjnym, czyli brak równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami. Wywołuje on negatywne procesy w naszej skórze. Zmiany zachodzą na poziomie jej struktury, czyli włókien kolagenowych. "Zestresowana" skóra traci swój blask, wygląda na zmęczoną i starzeje się znacznie szybciej.

Sekret promiennej cery
Czy można jakoś uchronić skórę przed czynnikami przyspieszającymi starzenie? Tak, a wszystko dzięki badaniom przeprowadzonym w laboratoriach kosmetycznych. To dzięki staraniom pracujących w nich ekspertów na rynku dostępne są już produkty, które pomagają chronić skórę przed zanieczyszczeniami powietrza. Tak działa nowa seria kosmetyków firmy Yves Rocher – Elixir Jeunesse. To cała gama produktów zwiększających odporność skóry na występujące w powietrzu szkodliwe substancje, odbudowująca jej strukturę i hamująca proces starzenia. W skład serii wchodzą: krem restrukturyzujący do twarzy na dzień, detoksykujący żel micelarny, rewitalizujący roll-on pod oczy, krem-maska do stosowania na noc, maska detoksykująca i esencja "podwójny efekt".

Skuteczność linii Elixir Jeunesse poparta została badaniami naukowymi. Przeprowadzono testy in vivo przy wykorzystaniu mikroskopii konfokalnej, czyli nowoczesnej i bezinwazyjnej metody diagnostycznej skóry. Wykazały one, że stosowanie dwa razy dziennie przez dwa miesiące produktów z gamy odbudowuje włókna kolagenowe i tym samym wzmacnia strukturę skóry. Naukowcy Yves Rocher dowiedli również, że seria wzmacnia barierę ochronną skóry i ogranicza stres oksydacyjny.

90 proc. uczestniczących w badaniu kobiet zaobserwowało też redukcję zmarszczek. Już po miesiącu ich skóra stała się bardziej promienna (poprawa o 35 proc.), zaś doskonały efekt uzyskano po dwumiesięcznej kuracji (testerki zauważyły poprawę o aż 66 proc!). - Naukowcom z laboratoriów Yves Rocher udało się odszyfrować roślinny geniusz życia – przyznaje Xavier Ormancey, dyrektor Działu Badań i Rozwoju Yves Rocher.

d40u646

Aphloia z Madagaskaru
Dobroczynne działanie gamy Elixir Jeunesse zawdzięczamy niezwykłym właściwościom aphloii (Aphloia theiformis) – rośliny porastającej głównie wyżyny Madagaskaru. Aphloia na co dzień musi radzić sobie z trudnymi warunkami środowiska i ma niezwykłe zdolności odbudowy. To roślina, która jest w stanie doprowadzić do całkowitej odnowy kory. Poddana działaniu niekorzystnych czynników takich jak pożary, promieniowanie UV czy zmiany klimatyczne, zwiększa produkcję aphloiolu, cennego antyoksydantu. To właśnie aphloiol, występujący w formułach linii Elixir Jeunesse w formie superkoncentratu, wspomaga zdolność naszej skóry do regeneracji i ochrony przed występującymi w powietrzu zanieczyszczeniami.

Zaletą preparatów wchodzących w skład gamy Elixir Jeunesse jest także fakt, że ich formuły oparte zostały w ponad 90 proc. na składnikach pochodzenia naturalnego. Nie zwierają one olejów mineralnych, sztucznych barwników, silikonu i parabenów. Zamknięto je w ekologicznych szklanych opakowaniach. Warto też dodać, że zbiory surowca: liści aphloii, z których pozyskiwanych jest aphloiol, odbywają się z poszanowaniem środowiska i zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Produkty Elixir Jeunesse wykorzystując wypracowane przez rośliny regeneracyjne i ochronne mechanizmy, skutecznie pielęgnują naszą skórę. Dodatkowo szybko wchłaniające się konsystencje i piękny, roślinny zapach sprawiają, że ich stosowanie jest niezwykle przyjemne. Ta linia, obok zdrowego odżywiania, odpowiedniej ilości snu i codziennej dawki ruchu, stanowi skuteczny oręż w walce o piękną, promienną skórę.

d40u646
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40u646