Mało kto poda dobrą odpowiedź. Nawet geniusze się mylą

Mało kto poda dobrą odpowiedź. Nawet geniusze się mylą

Zagadka matematyczna z TikToka
Zagadka matematyczna z TikToka
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | @redpillhenny
26.01.2024 12:03, aktualizacja: 26.01.2024 19:14

Czasami z pozoru proste równanie może okazać się kłopotliwe. W tym przypadku nawet najściślejsze umysły mają z nim problem. Czy rzeczywiście jest ono aż takie trudne?

Zagadki matematyczne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że na TikToku można znaleźć wiele filmików, na których przedstawiane są różne, ciekawe równania. Okazuje się, że jedno z nich podzieliło internautów. Postanowiliśmy sprawdzić dlaczego.

Zagadka matematyczna z TikToka

Chętnie sprawdzamy swoją wiedzę w różnych zagadkach matematycznych. W końcu to ogromna duma, jeśli okaże się, że potrafimy wskazać prawidłową odpowiedź.

Henry jest tiktokerem specjalizującym się w różnych łamigłówkach. Tym razem rzucił swoim fanom wyzwanie. Na prostym filmiku zaprezentował równanie, pytając przy tym, czy ktoś może je rozwiązać bez użycia kalkulatora. Wiele osób postanowiło zmierzyć się z tym zadaniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W komentarzach pod postem fani wskazywali takie wyniki jak: 3, 40, a nawet 35. Niestety żadna z odpowiedzi nie jest w tym przypadku prawidłowa.

Jak rozwiązać równanie z TikToka?

Okazuje się, że w przypadku równania, które Henry zaprezentował na TikToku, wiele osób zapominało o najważniejszej zasadzie w matematyce. W tym przypadku chodzi o kolejność wykonywania działań.

Już w szkole podstawowej nauczyciele uczą nas, aby obliczanie rozpocząć zawsze od tego, co znajduje się w nawiasach. Dopiero potem możemy zająć się mnożeniem i dzieleniem, a na końcu dodawaniem i odejmowaniem.

Właśnie dlatego najpierw sumujemy ze sobą 3 i 7. Wiedząc, że wychodzi nam 10, możemy zająć się kolejnymi obliczeniami, o których tutaj już decyduje kolejność, gdzie znajdują się w naszym równaniu. Zaczynając od początku, musimy zająć się dzieleniem. Tak więc 60:2 daje nam 30.

Teraz możemy przejść już do ostatniego kroku. W tym przypadku jest to mnożenie. 30x10=300, co jest prawidłową odpowiedzią równania.

W dodatku, mimo że mogło wydawać nam się, że tej zagadki nie da się rozwiązać bez kalkulatora, kiedy właściwie zajmiemy się jej rozwiązywaniem, nie powinno nam to przysporzyć większych problemów.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także