Trwa ładowanie...
mycie twarzy

Nie myj twarzy pod prysznicem. Możesz zaszkodzić kondycji swojej skóry

Chociaż ciężko jest wyobrazić sobie wieczorną kąpiel pod prysznicem z ominięciem twarzy, to jednak wiele wskazuje na to, że właśnie tak powinniśmy robić. Jednym z powodów jest zbyt silny strumień wody, który wylatuje ze słuchawki.

Share
Nie myj twarzy pod prysznicem. Możesz zaszkodzić kondycji swojej skóry
Źródło: 123RF
d1f10gf

Wchodząc pod prysznic ustawiamy zdecydowanie cieplejszą wodę niż ta, z której korzystamy myjąc dłonie czy twarz w umywalce. Często podczas długiej kąpieli zwiększamy temperaturę, ponieważ nasza skóra szybko się przyzwyczaja. W rezultacie gorąca woda w naturalny sposób pozbawia skórę niezbędnej bariery ochronnej, która pomaga zachować integralność skóry. Myjąc twarz w wysokich temperaturach możemy wywołać trądzik różowaty i silne zaczerwienienia.

Kolejną kwestią działającą na niekorzyść dla naszej cery jest zbyt silny strumień wody, którym polewamy twarz. Myjąc ją w umywalce jedynie nabieramy wodę na dłonie i delikatnie ochlapujemy buzię.

d1f10gf

Na kondycję cery ma również wpływ czas, który spędzamy pod prysznicem. Jeśli jesteśmy tam ponad 10 minut i co chwile polewamy twarz wodą, to nie jest to dobry nawyk.

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f10gf

Podziel się opinią

Share
d1f10gf
d1f10gf