Trwa ładowanie...

Nie tylko jednokolorowe, szklane kule Podpowiadamy, jak zmienić świąteczne drzewko

Bombki to jedna z najbardziej charakterystycznych ozdób świątecznych. Ogromne, kolorowe kule zwisające z choinki i małe ceramiczne cudeńka zdobiące lampiony i wieńce to detale, które tworzą wokół specjalną atmosferę. Przygotowując się do nadchodzących świąt warto pomyśleć o bardziej oryginalnych bombkach, które zachwycą każdego. W internecie za stosunkowo niewielką cenę można znaleźć prawdziwe perełki.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nie tylko jednokolorowe, szklane kule Podpowiadamy, jak zmienić świąteczne drzewko
Źródło: Fotolia
d2jqkcp

Poniżej prezentujemy kilka nietypowych bombek. Możesz zawiesić je na swoim świątecznym drzewku lub przyozdobić nimi stół, szafkę nocną i parapet.

Udekoruj choinkę jak chcesz
Ozdabiając choinkę, wiele osób bazuje na utartych schematach. Jednokolorowe bombki, łańcuchy oraz białe lampki tworzą klasyczny świąteczny wystrój wielu domów. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również przezroczyste bombki, które mają jedną podstawową zaletę – pozwalają stworzyć dowolną, oryginalną aranżację. Z pomocą komputera można chociażby pomniejszyć rodzinne zdjęcia, wyciąć je odpowiednio i włożyć do przezroczystego, kulistego klosza, zamieniając choinkę w wielki album. Poza tym możesz wypełnić je koralikami, kolorowym piaskiem lub błyszczącą tkaniną, kolorystycznie dopasowaną do innych ozdób. Ciekawie prezentują się również bombki z włożonymi do środka zwiniętymi kawałkami papieru.

Piękno kryje się wewnątrz
Jeśli stłuczesz bombkę, nie oznacza to, że nadaje się wyłącznie do wyrzucenia. Doskonale wiedzą o tym twórcy tego modelu, którzy inspirowali się najprawdopodobniej pękniętą ozdobą choinkową. Skryty pośród świerków kościółek z przysypanym śniegiem dachem to prawdziwa uczta dla oka. Umieszczona w skorupce ceramicznej bombki lampka oświetla ręcznie malowane wnętrze, które aż skrzy się od brokatu. Bombka o średnicy 14 centymetrów na stabilnym stojaku może być wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby, lub stać się podstawą dekoracji świątecznego stołu. Równie dobrze będzie się prezentował w towarzystwie wieńca ze świerku lub ostrokrzewu albo, ze względu na delikatne, ciepłe światło, jako ozdoba szafki nocnej. Nie jest ono na tyle silne, by dało się przy nim czytać, jednak tworzy wokół przytulną atmosferę.

Ćwierkająca gromada
Poza tradycyjnymi, wieszanymi na choince bombkami spotkamy również te, które przymocowuje się do nich za pomocą klipsa. Tyczy się to szczególnie bombek w fantazyjnych wzorach, na przykład dmuchanych zwierzątek. Wszelkiego rodzaju pszczoły, trzmiele, rajskie ptaki, a nawet flamingi prezentują się dzięki temu bardziej okazale. Sikorka, która przycupnęła na gałęzi choinki lub ptaszek wijący sobie gniazdko wśród igieł, rozbudzą wyobraźnię dzieci, które szczególnie lubią podziwiać świąteczne drzewko. Wysokiej jakości bombki w różnych kolorach i kształtach niekiedy sprzedawane są pojedynczo lub po kilka sztuk, dlatego przed świętami warto regularnie przeglądać oferty sklepów.

Ozdoby wysokich lotów
Nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco zmodernizować twoje stare, okrągłe bombki przerabiając je na… balony. Wystarczy połączyć ozdobę z drobną kołyską, w której siedzi miś lub święty Mikołaj z workiem prezentów, by odświeżyć wygląd drzewka. Ta opcja spodoba się szczególnie dzieciom, które chętnie zabiorą się za modernizację zwyczajnych bombek. Podobny koszyk można zrobić w domu przy pomocy prostych materiałów, a tym samym zmienić zwykłą choinkę w prawdziwy festiwal balonowy.

Niektórzy zdają się zapominać, że bombki to nie tylko jednokolorowe kule, powieszone na choince na cienkim sznureczku. Jeśli twoim jedynym choinkowym dylematem jest to, czy bombki mają być błyszczące, czy matowe, warto pomyśleć o bardziej oryginalnych wzorach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jqkcp

Podziel się opinią

Share
d2jqkcp
d2jqkcp