Nie używaj tak ręcznika. Przykry zapach będzie wyczuwalny
Mokre ciało należy dokładnie osuszyć - to wydaje się jasne. Blogerka urodowa Pia Hancle uważa jednak, że często zapominamy o podstawach i nieprawidłowo korzystamy z ręcznika. W efekcie może pojawić się nieprzyjemny zapach.
06.12.2022 | aktual.: 06.12.2022 20:38
Niemal 170 tysięcy polubień tego nagrania to najlepszy dowód, że czasami zapominamy o najprostszych rzeczach. Choć wycieranie ciała po kąpieli nie wydaje się specjalnie skomplikowaną czynnością, nie zawsze robimy to w prawidłowy sposób. O ważnej zasadzie przypomniała tiktokerka urodowa Pia Hancle.
Dlaczego brzydko pachnę?
Kobieta zwróciła się do swoich obserwatorek, aby z większą uwagą korzystały na co dzień z ręcznika. W przeciwnym razie skóra może zacząć brzydko pachnieć. Niedokładne osuszenie ciała po umyciu skutkuje niekontrolowanym namnożeniem się bakterii i grzybów, czemu towarzyszy przykra woń.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj także: Dermatolog załamuje ręce. Nigdy nie myj się w ten sposób
Nadmiaru wilgoci w załamaniach skóry należy się jak najszybciej pozbyć - radzi influencerka. Ma na myśli konkretne miejsca, które zdarza nam się przeoczyć. - Często o nich zapominamy, kiedy wychodzimy spod prysznica. Wtedy nie możemy czuć się świeżo - przekonuje.
Tiktokerka wskazuje m.in. na przestrzenie między palcami u stóp. Choć wycieramy nogi, nie zawsze docieramy ręcznikiem w te wąskie szczeliny. Wspomniała też o skórze pod piersiami. Warto je unieść, aby dokładnie wytrzeć wodę. Ta gromadzi się również między pośladkami.
Kolejnym miejscem na mapie ciała, które nie zawsze zostaje dokładnie wysuszone, to pachy. Skutek? Wilgoć może sprzyjać zwiększonej potliwości, a wtedy nie pomoże nawet najlepszy antyperspirant. - I finalnie, wagina. Tak, wytrzyj ją - przypomina Pia Hancle.
Nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo wycierać ciało
"Niby wiedziałam, ale jednak rzadko wycieram się między palcami u stóp. Zapamiętam to sobie". "Dzięki, że o tym wspomniałaś. Zazwyczaj wycieramy się bez zastanowienia", "Oczywiste? Nie dla wszystkich. Gdyby każdy wziął to sobie do serca, podróżowanie komunikacją publiczną byłoby o wiele przyjemniejsze" - komentują internautki.
Czytaj także: Nigdy nie wnoś do toalety. Gastrolog bije na alarm
Ważne jest również to, w jaki sposób się myjemy. Dermatolodzy odradzają długie kąpiele w gorącej wodzie, bo to pozbawia skórę sebum, które stanowi naturalną barierę ochroną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie szybki prysznic.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!