Blisko ludziNie żyje 26-letnia kobieta, która była w 9. miesiącu ciąży. Zginęła w wypadku drogowym

Nie żyje 26‑letnia kobieta, która była w 9. miesiącu ciąży. Zginęła w wypadku drogowym

26-letnia Basia, która zginęła w wypadku
26-letnia Basia, która zginęła w wypadku
Źródło zdjęć: © Facebook
03.05.2021 12:36

W wypadku w Niemysłowicach (woj. opolskie) zginęła 26-letnia Basia, strażaczka z OSP w Michałowicach. Kobieta była w 9. miesiącu ciąży. Lekarze robili wszystko, żeby uratować i kobietę i dziecko. Nie udało się.

Do wypadku doszło 2 maja w Niemysłowicach, na drodze krajowej nr 41, na odcinku z Prudnika do Nysy. Jak poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych - volvo i citroena ranne zostały trzy osoby.

Śmiertelny wypadek w okolicach Nysy

Jak w rozmowie z portalem Osp.pl poinformowała mł. asp. Agnieszka Nierychła z opolskiej policji, do zdarzenia doszło na łuku drogi, gdy kierujący osobowym citroenem 26-latek z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym volvo.

26-letni kierowca citroena jechał z 26-letnią pasażerką. Kobieta była w 9. miesiącu ciąży. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd przewrócił się na bok. Zarówno kierowca, jak i ciężarna pasażerka zostali poszkodowani w wypadku. Ranny został także 53-letni kierowca volvo. Mimo wysiłków lekarzy, życia kobiety i dziecka nie udało się uratować.

Kobieta była strażaczką

Jak się okazało, zmarła 26-letnia Basia była strażaczką Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowicach. Tragiczną informację o śmierci młodej kobiety, która oczekiwała na narodziny upragnionego dziecka, przekazali na swoim profilu facebookowym strażacy z tej jednostki.

"Dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci naszej druhny Basi. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z rodziną oraz wszystkimi bliskimi naszej koleżanki. Basia, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach!" - napisali strażacy z OSP w Michałowicach.

Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej była wielką pasją 26-letniej Basi. Młoda kobieta chętnie dzieliła się materiałami z akcji strażaków na portalach społecznościowych. Młoda dziewczyna kochała zwierzęta i z zaangażowaniem szukała domów dla bezdomnych psów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta