Trwa ładowanie...
djcz5bc

Nie żyje ksiądz chory na Covid-19. Podczas pogrzebu odczytano jego ostatni SMS

Koronawirus zbiera coraz większe żniwa. Jedną z ofiar jest ks. Józef Półchłopek. Duchowny służył jako kapelan na terenie szpitala w Kolbuszowej i regularnie wspierał chorych. Później niestety sam się zaraził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duchowny pożegnał się z wiernymi i przyjaciółmi
Duchowny pożegnał się z wiernymi i przyjaciółmi (Getty Images)
djcz5bc

Druga fala pandemii nie odpuszcza. Jedni przechodzą zakażenie łagodnie, a inni bardzo ciężko. Od początku marca w Polsce zmarło już ponad 10 tysięcy osób, w różnym wieku. U księdza Józefa Półchłopka choroba miała bardzo ostry przebieg.

Na początku listopada duchowny trafił do szpitala zakaźnego w Łańcucie. Lekarze ocenili jego stan jako ciężki i zdecydowali się podłączyć go do respiratora. To wtedy ksiądz resztkami sił wysłał ostatnią wiadomość do swoich przyjaciół oraz wiernych.

Treść wiadomości odczytano podczas pogrzebu. "To dwa słowa: "Dziękuję Wam". W jego imieniu dziękuję wszystkim, że byliście z nim, że uczestniczyliście w jego duszpasterstwie" - przekazał przyjaciel zmarłego księdza.

djcz5bc

Podczas uroczystości pogrzebowych nie zabrakło wspomnień na temat życia i działalności ks. Półchłopka. Jak się okazało, był on kapelanem w szpitalu na terenie Kolbuszowej w województwie małopolskim i przez wiele lat wspierał chorych.

Lokalna społeczność wspominała go jako dobrego i prostego człowieka, który nie tylko służył Bogu, ale również chętnie podejmował się różnych prac na rzecz parafii, jak np. przycinanie gałęzi czy znoszenie drewna na opał.

Robił to pomimo faktu, że w przeszłości uległ poważnemu wypadkowi drogowemu i miał połamany kręgosłup oraz poprzebijane wnętrzności.

djcz5bc

Ksiądz Józef Półchłopek zmarł w wieku 65 lat, a duchownym był 40 lat.

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Dr Andrzej Trybusz wyjaśnia (WIDEO)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djcz5bc

Podziel się opinią

Share
djcz5bc
djcz5bc