Niechciane plamki
Opalona skóra wygląda ładnie, zdrowo i sprawia wrażenie wypoczętej. Ale czy tak jest naprawdę? Przyjrzyj się z bliska czy oprócz opalenizny nie zyskała również przebarwień.
09.09.2014 | aktual.: 10.09.2014 10:44
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Opalona skóra wygląda ładnie, zdrowo i sprawia wrażenie wypoczętej. Ale czy tak jest naprawdę? Przyjrzyj się z bliska czy oprócz opalenizny nie zyskała również przebarwień.
Po lecie, na skórze mogą pojawić się różnego rodzaju przebarwienia. Dzieje się tak dlatego, że promienie słoneczne, operując w głębszych warstwach naskórka, wywołują miejscowe, nadmierne wytwarzanie i gromadzenie naturalnego barwnika - melaniny. Powstające plamki pigmentacyjne lubią umiejscawiać się na skórze twarzy, dekoltu i dłoni.
Nie daj się przebarwieniom
Jesień to idealna pora na podjęcie walki z przebarwieniami. Z myślą osobach borykających się z tym problemem, Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK przygotowało specjalistyczną serię preparatów do walki z przebarwieniami WHITE&BEAUTY. Kosmetyki dostępne są w aptekach.
W okresie jesiennym do codziennej pielęgnacji warto włączyć Krem wybielający przebarwienia. Świetnie redukuje ilość oraz intensywność plamek a także wyrównuje koloryt skóry. Doskonale pielęgnuje i wygładza naskórek oraz poprawia nawilżenie. Zawiera kompleks wybielający (5%), masło Shea oraz filtr UVB.
Przed nałożeniem kremu warto zastosować Tonik wybielający przebarwienia - oczyści skórę z naturalnych zanieczyszczeń i pozostałości po makijażu i zwiększy skuteczność wybielającą kremu. Tonik delikatnie złuszcza i zmiękcza naskórek oraz mniejsza intensywność plam barwnikowych.
W przypadku, gdy na skórze pojawiło się jedynie kilka plamek warto sięgnąć po Krem punktowy wybielający przebarwienia i piegi. Preparat skutecznie rozjaśnia plamki, wyrównuje niejednolite zabarwienie skóry oraz hamuje powstawanie nowych zmian pigmentacyjnych. Zawiera 2% wyciąg z jagody Amla.
Kiedy po pomoc dermatologa
Należy mieć na uwadze, że słońce nie jest jedyną przyczyną powstawania przebarwień. Mogą się one tworzyć również w wyniku zmian hormonalnych, stosowania różnych leków, nieprawidłowej diety czy przy schorzeniu wątroby i stanach zapalnych skóry. Duży wpływ mają także czynniki genetyczne i wiek. W sytuacji gdy przebarwienie wzbudzi Twój niepokój lub jeśli po lecie wzrosła liczba znamion – należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.