Trwa ładowanie...
Partnerem treści jest Allegro Lokalnie

Nietrafiony prezent. Nie chowaj, nie czekaj. Sprzedaj

Krem 50+ dla nastolatki, klapki w kształcie ryby, garnki dla mamy albo nalewki dla abstynenta. Kreatywność autorów prezentów jest nieograniczona. Co jednak zrobić z niechcianymi prezentami? Schować, oddać, przekazać? Najlepiej sprzedać.

Nietrafiony prezent. Nie chowaj, nie czekaj. SprzedajŹródło: Adobe Stock
d13ewmx
d13ewmx

Nie trafiłeś z prezentem albo ktoś nie trafił z prezentem dla Ciebie? To nic trudnego. Średnio ok. 20 proc. prezentów świątecznych nie przypada adresatom do gustu. 

W ubiegłym roku w okresie poświątecznym tylko na portalu Allegro Lokalnie pojawiło się mnóstwo produktów do sprzedania z opisem "nietrafiony prezent".

 Czy z roku na roku jesteśmy coraz bardziej wybredni? Niekoniecznie.

Po prostu jeśli coś nie przyda się nam, to może przydać się komuś innemu. Amerykanie każdego roku pozbywają się prezentów o wartości kilkuset miliardów dolarów. I nie ma w tym niczego złego. W minionym roku była to wartość ok. 550 mld. Tak przynajmniej oszacowała National Retail Federation, amerykańska organizacja zrzeszająca firmy z sektora handlu detalicznego.

d13ewmx

Z badania przeprowadzonego przez jeden z marketów spożywczych wynika natomiast, że w naszym kraju aż 74 proc. ankietowanych nie oddaje prezentów, żeby nie urazić osoby, która je przygotowała. Nie zawsze też możemy zwrócić je do sklepu. Najprościej i najszybciej jest więc nietrafiony prezent sprzedać na Allegro Lokalnie. Dlaczego akurat tam?

Jakie prezenty sprzedajemy najchętniej?

Allegro Lokalnie, czyli jedna z największych w Polsce platform do sprzedaży i zakupów przedmiotów z drugiej ręki po raz kolejny organizuje poświąteczną akcję "Sprzedaj nietrafiony prezent na Allegro Lokalnie". W tym roku potrwa ona do 16 stycznia.

Nietrafiony prezent to? Z danych Allegro Lokalnie wynika, że po świętach Bożego Narodzenia znacząco wzrasta ilość ofert w kategoriach RTV/AGD, książki i gry oraz moda.

  Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Śledząc zaś różnego rodzaju rankingi, można powiedzieć, że najbardziej nie lubimy dostawać – skarpetek, kapci, sweterków z reniferem czy bałwankiem, zestawów kosmetyków, lepszej lub gorszej jakości stroików świątecznych, akcesoriów kuchennych i firmowych gadżetów, które zalegają u kogoś w domu.

d13ewmx

Choć często są to rzeczy praktyczne, to jednak zdarza się, że obdarowany posiada w domu kilka par kapci, całą szufladę skarpet, kubki z logo wielu firm. Ma także dwa żelazka i trzecie nie jest mu potrzebne, co prawda lubi książki, ale akurat za horrorami nie przepada, a jego córka Zosia w czasie ostatniego roku zmieniła swoje zainteresowania – przestała bawić się lalkami, a zaczęła pisać wiersze. Co dziadkom i ciociom przez przypadek umknęło.

Wiadomo – Zosia nie zrobi przykrości darczyńcom. Nie powie przecież, że nieco się pomylili. Przyjmie prezenty, podziękuje i poprosi mamę, by sprzedała nowe lalki w sieci. Za uzyskane pieniądze kupi pióro wieczne, które sobie ostatnio upatrzyła. I zostanie jeszcze na ekstra wydatki. W ciągu kilku dni zamieni jeden prezent na drugi. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni.

Na platformie można wystawić bowiem każdy nietrafiony prezent. Wystarczy posiadać konto na Allegro i dodać ofertę. Można to zrobić przez aplikacje, a także tradycyjnie za pośrednictwem strony  allegrolokalnie.pl. Zajmie to dosłownie kilka sekund.

Dlaczego warto sprzedać?

Po pierwsze – zyskujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na to, czego naprawdę potrzebujemy i z czego naprawdę będziemy korzystać.

d13ewmx

Po drugie nie pozwalamy, by na rzeczach, które "kiedyś się przydadzą" osadził się kurz, a po kilku latach i tak swój żywot zakończyłyby na śmietniku.

Po trzecie nie gromadzimy w domu niepotrzebnych rzeczy i zyskujemy przestrzeń.

Korzyści bardziej wymierne? Allegrowicze dodatkowo mogą uzyskać po 5 Monet Allegro za pierwsze cztery ogłoszenia. W sumie to 20 Monet, które można wymienić na kupon o wartości 20 zł. Dzięki niemu o tę właśnie kwotę możemy obniżyć wartość kolejnych zakupów na allegro.pl.

Zakupy z Programem Ochrony Kupujących

Na Allegro Lokalnie mamy możliwość sprzedania, ale też kupienia czyjegoś prezentu. To często rzeczy unikatowe, których już nie ma w regularnej sprzedaży.

d13ewmx

Zaletą zakupów w serwisie z przedmiotami od prywatnych osób są atrakcyjne ceny. Są nawet kilkadziesiąt procent niższe niż przedmiotów nowych czy oferowanych w tradycyjnych sklepach. Na przykład w kategorii Moda można kupić odzież, a nawet galanterię skórzaną nawet 59 proc. taniej. Podobnie jak w kategorii Dom i Ogród – zestawy pościeli możemy nabyć z taką samą zniżką. A w kategorii Uroda perfumy kupimy nawet o 64 proc. taniej.

Do tego cenę produktu każdy z nas może negocjować przez chat, a przecenione oferty szybko znajdziemy na platformie dzięki specjalnemu oznaczeniu.

Dodatkowo serwis Allegro Lokalnie wyróżnia to, że transakcje zawarte za pośrednictwem płatności online są objęte Programem Ochrony Kupujących.

Oznacza to, że w przypadku problemów z zamówieniem kupujący otrzyma zwrot zapłaconych pieniędzy, nawet do wysokości 10 tys. zł. Na reklamacje mamy aż pół roku!

Kiedy możemy liczyć na pomoc?

  • gdy nie otrzymamy opłaconego przedmiotu,
  • otrzymany przedmiot będzie niezgodny z opisem oferty lub uszkodzony,
  • otrzymamy niekompletne zamówienie.
Partnerem treści jest Allegro Lokalnie
d13ewmx
d13ewmx
Advertisement