Trwa ładowanie...
d3p3g4d

Nieustająca walka z wszechobecną sierścią? Postaw na odkurzacz bezworkowy!

Odkurzacz bezworkowy może okazać się bardzo praktycznym domowym sprzętem. Zastanawiałeś się kiedyś nad jego zakupem? A może jeszcze zbyt mało o nim wiesz, by dać się przekonać? Poznaj bliżej nasze bezworkowe odkurzacze i zobacz, co mają ci do zaoferowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Denerwuje cię sierść? Wybierz solidny odkurzacz bezworkowy
Denerwuje cię sierść? Wybierz solidny odkurzacz bezworkowy (iStock.com)
d3p3g4d

Odkurzacz bezworkowy - zasada działania

Bezworkowy odkurzacz to bardzo funkcjonalny wynalazek. Worek zastąpiony został pojemnikiem, do którego trafia kurz. Wyposażony jest także w filtr, który sprawnie radzi sobie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Najpierw trafiają one do komory, gdzie powietrze zostaje odwirowane (stąd nazwa odkurzacz cyklonowy) i wypuszczone na zewnątrz po przepuszczeniu dodatkowo przez filtry. W efekcie jest kompletnie oczyszczone. Co więcej, nie występuje problem spadku mocy ssania z postępującym wypełnianiem pojemnika. Dosyć często jednak, o ile nie po każdorazowym zakończeniu procesu odkurzania należy wypłukać zbiornik w celu utrzymania jego czystości oraz efektywnego działania. Częstotliwość czyszczenia zależy jednak głównie od wielkości zbiornika. Fakt, że jest on przeźroczysty, niezwykle ułatwia ocenę, kiedy trzeba to zrobić. Nie będziesz musiał też już nigdy martwić się, by mieć w zanadrzu zapas worków, ani wydawać na nie pieniędzy.

Odkurzacz bezworkowy - zalety

d3p3g4d

Oprócz tego, że możesz zapomnieć o irytującej wymianie zakurzonego worka, odkurzacz bezworkowy świetnie sprawdza się u alergików. Wypuszczane w procesie odkurzania powietrze jest zdecydowanie efektywniej oczyszczone niż przy użyciu urządzenia z workiem. Dzieje się tak dzięki technologii cyklonowej, która skutecznie odwirowuje w komorze brud z powietrza, oraz dzięki specjalnym filtrom, szczególne filtrowi HEPA. Zatrzymuje on nie tylko kurz i brud, ale także grzyby, a nawet bakterie, czyli wszystko to, co najgorsze dla alergików. W wyniku przepuszczenia powietrza przez filtr HEPA do minimum zmniejszysz ilość unoszącego się w powietrzu kurzu i wygodnie odkurzysz całe mieszkanie bez zbędnych komplikacji. Wadą może być konieczność mycia zbiornika, ponieważ łatwo wtedy nawdychać się kurzu. Warto więc, by proces czyszczenia przeprowadzała osoba, która nie cierpi na alergię i by robiła to ostrożnie.

W twoim domu biegają czworonogi? Warto postawić więc na odkurzacz bezworkowy. Wiemy, jak uciążliwa jest wszechobecna sierść - nie tylko na podłodze, ale też dywanie czy kanapie. Cyklonowy odkurzacz pozwoli ci zwiększyć efektywność i wygodę sprzątania. Konstrukcja tego urządzenia z łatwością poradzi sobie z sierścią dzięki cyklonowej technologii ssania i odwirowywania brudu, zastosowanym filtrom, np. filtrowi HEPA, ale także dzięki specjalnej elektroszczotce przeznaczonej właśnie do zadań specjalnych w domach właścicieli zwierząt. Ruchome wałki zasilane prądem obracają się, pochłaniając sierść z niespotykaną dotąd efektywnością Połączenie tych wszystkich elementów w jednym urządzeniu czyni je wyjątkowo skutecznym w pochłanianiu sierści i innych drobinek zalegających na podłodze. Gwarantujemy, że zapomnisz o nieefektywnej walce z sierścią zaśmiecającą podłogę. Starczy włączyć bezworkowy odkurzacz, by sprawnie i z przyjemnością się jej pozbyć.

Nie tylko pomocne dla alergików, ale także wygodne i praktyczne. Zapomnieć możesz o osłabionej mocy ssania, gdy worek jest pełny. Dzięki temu, że pojemnik na brud w cyklonowym odkurzaczu jest przezroczysty, zawsze będziesz widzieć, kiedy trzeba go wyczyścić. Odkurzacze te są warte swojej ceny. Jeśli więc możesz sobie na taki pozwolić, zachęcamy do zakupu.

d3p3g4d

Podziel się opinią

Share

d3p3g4d

d3p3g4d