Od ponad 40 lat jest w związku. Mało kto wie, kim jest jej mąż
Maria Szabłowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek muzycznych w Polsce. Z Markiem Lipińskim tworzą parę od ponad 40 lat. Ich znajomość zaczęła się w radiu, gdy ona była początkującą dziennikarką, a on jej szefem. - Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia - wyznała. 26 września świętuje 79. urodziny.
Maria Szabłowska urodziła się 26 września 1946 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką i mediami, co zapoczątkowało jej późniejszą karierę dziennikarską. Swoje pierwsze kroki stawiała w Polskim Radiu, gdzie szybko zdobyła uznanie słuchaczy dzięki autentyczności i szerokiej wiedzy muzycznej.
Przełomem w jej karierze było prowadzenie kultowych audycji "Lato z Radiem" oraz "Muzyczna Jedynka", które przyniosły jej ogólnopolską popularność i ugruntowały pozycję jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny radiowej.
Szabłowska współpracowała również z Telewizją Polską, prowadząc programy muzyczne, m.in. "Wideotekę dorosłego człowieka" razem z Krzysztofem Szewczykiem.
Karol Strasburger o późnym tacierzyństwie: "Dopiero teraz jestem młody"
Życie prywatne Marii Szabłowskiej
Maria Szabłowska od ponad 40 lat jest związana z Markiem Lipińskim, dziennikarzem i wieloletnim pracownikiem Polskiego Radia. Poznali się w redakcji, gdy ona dopiero zaczynała karierę, a on był jej przełożonym. Na początku częściej się kłócili niż zgadzali, ale z czasem między nimi zaiskrzyło.
- Myśmy się poznali w pracy, Marek był moim szefem. Bez przerwy były jakieś scysje zawodowe. Zawsze się kierownik do czegoś przyczepiał - wspomniała Maria Szabłowska w "Dzień Dobry TVN" w 2022 roku.
- Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zdarzało nam się nie raz w pracy pokłócić. Okazało się, że te spory chyba nas do siebie zbliżyły i zostaliśmy parą - wyznała Szabłowska w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".
Mimo że przez długi czas nie czuli potrzeby formalizowania związku, w 2011 roku zdecydowali się powiedzieć sobie "tak" podczas kameralnej ceremonii w Barcelonie, zorganizowanej przy okazji ślubu ich córki Małgorzaty.
"Tworzy cudowną atmosferę"
Choć unikają życia na świeczniku, czasem dzielą się wspomnieniami z życia rodzinnego. Marek Lipiński z czułością nazywa żonę "Pućką" i bardzo ceni jej pogodną naturę oraz zamiłowanie do gotowania. Docenia także jej troskliwą opiekę nad ogrodem.
- Żona nie ma sobie równych, jeśli chodzi o gotowanie, miłość do kwiatów i pielęgnowanie ogrodu. Jej pogodne usposobienie jest dobre na wszystko. Zjednuje sobie wszystkich i tworzy cudowną atmosferę - mówił Lipiński w wywiadzie dla "Rewii".
Z nadzieją patrzy w przyszłość
Maria Szabłowska pozostaje aktywna zawodowo. Prowadzi audycje radiowe, pojawia się w telewizji i angażuje się w projekty muzyczne. Jej doświadczenie i wiedza sprawiają, że jest uznawana za autorytet w dziedzinie dziennikarstwa muzycznego. W rozmowach z mediami podkreśla, jak ważne jest, by nie bać się zmian i podążać za swoimi pasjami.
- Dużo dobrego wydarzyło się w moim życiu, mimo że spora jego część przypadła na czasy komuny. A co jeszcze mnie czeka? Tego nie wiem. (...) Rzeczywistość wokół zmienia się z dnia na dzień, niczego nie możemy być pewni. (...) Ale ponieważ mam takie przekonanie, że na każdy temat jest piosenka, to może posłużę się słowami Młynarskiego: "Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy, jeszcze nam się pokłonią ci, co palcem wygrażali" - mówiła w rozmowie z "Onetem".
Czytaj także: "Nie mam męża". Mówi, z kim tworzy rodzinę
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.