Niezniszczalny parasol istnieje? Na te cechy powinnaś zwracać uwagę
Jesienią i zimą parasol zabieramy ze sobą z domu niemal codziennie. Chroni nas przed deszczem, wiatrem czy śniegiem i pozwala nam dotrzeć do celu we względnie nienaruszonym stanie. Warto zainwestować w taki, który nigdy nas nie zawiedzie - nie połamie się i nie odwróci na drugą stronę. Na co zwracać uwagę podczas zakupu?
Chyba każdy z nas przeżył chociaż raz w życiu moment zawodu na parasolu. Ulewa, pośpiech, tłum ludzi, a nasz parasol postanawia połamać się lub odwrócić na drugą stronę. Przemoczeni, źli i w niezbyt dobrym humorzef musimy kontynuować podróż z połamanym parasolem lub w ogóle bez niego. Może być to spowodowane faktem, że zbyt często kupujemy parasole, które nie grzeszą jakością. Tanie parasole, które możemy dostać w każdym supermarkecie, nie mają szans w starciu z warunkami pogodowymi. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w jeden porządny parasol, który nigdy nas nie zawiedzie, niż co chwilę kupować te marnej jakości. Na co należy zwracać uwagę szukając ideału?
CZASZA
Podczas zakupu parasola często patrzymy na jego kolor czy wzór. W zależności od tego, jaki styl preferujemy, wybierzmy parasol, który bardziej będzie do nas pasował. Te czarne i w stonowanych barwach są najbardziej uniwersalne, ale pamiętaj, że parasol nie musi być niewidzialny. Może być doskonałym uzupełnieniem naszego codziennego stylu. Kolejną ważną kwestią jest rozmiar czaszy i materiał, z którego jest wykonana. Jeśli najczęściej chodzisz sam pod parasolem i ma on służyć jako codzienna ochrona przed deszczem podczas drogi, np. do pracy, nie musi być duży. Najlepiej, gdyby złożony zmieścił się do torby. Jednym z najwytrzymalszych materiałów jest poliester, wiec poszukując parasola zwróć uwagę na jego metkę.
STELAŻ
Najtańsze prasole mają stelaże wykonane z aluminium. Są mało odporne na podmuchy wiatru i nadają się jedynie na lekkie mżawki. Jeśli chcesz, żeby twój parasol za nic miał zarwanie chmury, wybierz ten, którego stelaż wykonany jest z bardzo wytrzymałego włókna szklanego. Im większa liczba żeber, tym lepiej - parasol jest bardziej wytrzymały i istnieje większa szansa, że się nie połamie.
RĄCZKA
Jej wybór to sprawa indywidualna. Decydują tu wygoda i przyzwyczajenie. Najczęściej spotykamy rączki o kształcie "U" lub "J". Najlepiej, gdyby ta wybrana przez nas była pokryta specjalną powłoką, która zapobiegnie ślizganiu się ręki. Warto też poszukać parasola, który ma do rączki przymocowaną krótką smyczkę. Podczas dużego wiatru można założyć ją na nadgarstek, by rączka jeszcze pewniej leżała nam w dłoni.