Trwa ładowanie...

Niezwykła miłość Céline Dion i René Angélil’ego. Poznali się, gdy miała zaledwie 12 lat

Takie historie miłosne jak ta Céline Dion i René Angélil’ego zdarzają się tylko w bajkach. "Myślę, że będę w żałobie do końca życia" – mówiła gwiazda w wywiadzie dla CBS News.

Share
Céline Dion i René Angélil byli parą idealną
Céline Dion i René Angélil byli parą idealnąŹródło: Getty Images, fot: Ethan Miller
d2grsoe

Trudno się zresztą dziwić, bo Céline poznała przyszłego męża, gdy miała zaledwie 12 lat. Tymczasem Angéli był od niej o 26 lat starszy i pracował jako menadżer muzyczny. Po przesłuchaniu taśmy, przesłanej przez brata Dion, zaprosił młodziutką piosenkarkę do studia. By sfinansować pierwszy album uzdolnionej dziewczynki, zastawił własny dom!

Pierwsza randka? Dopiero po latach

Ale choć współpracowali od tej pory zawodowo, z pierwszą randką poczekali do momentu aż Céline skończyła 18 lat. "Mniej więcej w wieku 17, 18 lat moje uczucia zaczęły się zmieniać. Nie patrzyłam już na Renégo tylko jak na mojego menadżera" - przyznała w jednym z wywiadów.

Do ślubu doszło w 1994 roku, gdy piosenkarka miała 26 lat. Wcześniej para nie afiszowała się ze swoim uczuciem – obawiali się nieprzychylnych komentarzy i plotek. Tym bardziej, że bliscy Dion nie od razu zaakceptowali jej relację ze, sporo jednak starszym, menadżerem, który był już wcześniej dwukrotnie żonaty i miał dzieci.

d2grsoe

Co ciekawe, ceremonię ślubną Céline i René transmitowała na żywo kanadyjska telewizja!

Choroba po raz pierwszy

Wielkim sprawdzianem dla ich związku była choroba Angélil’ego – w 1998 roku zachorował na nowotwór gardła. Piosenkarka była wówczas na samym szczycie, a jej hit "My Heart Will Go On" święcił triumfy na całym świecie.

Jednak Dion nie zastanawiała się długo – przerwała trasę koncertową i poświęciła się opiece nad mężem. René pokonał chorobę i w 2000 roku małżonkowie odnowili przysięgę. Wkrótce na świat przyszedł ich pierwszy syn - René-Charlesa, a w 2010 roku urodziły się bliźnięta Eddy i Nelson. Cała trójka przyszła na świat dzięki metodzie in-vitro.

Niestety, zaledwie cztery lata po narodzinach chłopców, u Angélil’ego zdiagnozowano ponownie nowotwór gardła. Dion po raz drugi podporządkowała wszystko opiece nad mężem. Ten niestety pozostawał w ciężkim stanie: nie mógł samodzielnie jeść i coraz bardziej podupadał na zdrowiu. Jego ostatnim życzeniem było, by raz jeszcze zobaczyć ukochaną na scenie.

d2grsoe

René zmarł 14 stycznia 2016 roku. Dwa dni później odszedł brat piosenkarki – Daniel. Celiné bardzo długo dochodziła do siebie. Dziś nadal nie bierze pod uwagę związku z innym mężczyzną. "Nigdy nie spotykałam się z innym mężczyzną i nigdy nie pocałowałam innego mężczyzny. Bardzo tęsknię za moim mężem" – przyznała w wywiadzie dla CBS News. 

Meghan Markle zawsze stawiała na swoim. Jej zachowanie było nie do przyjęcia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2grsoe

Podziel się opinią

Share
d2grsoe
d2grsoe
Strona Główna WP