Trwa ładowanie...
d1py0f7

Nigdy nie jest za późno na odchudzanie – sprawdź, jak to się robi po czterdziestce!

Ukończyłaś niedawno 40. rok życia i zauważyłaś, że w ostatnim czasie coraz to trudniej utrzymać Ci w ryzach prawidłową wagę? A może już borykasz się z nadwagą, ale myślisz, że odchudzanie po czterdziestce jest rzeczą niewykonalną, więc nawet nie podejmujesz prób? Błąd! Odchudzanie, i to bardzo skuteczne, możliwe jest w absolutnie każdym wieku! Nie załamuj się i już teraz zabierz się do pracy – sprawdź, jak schudnąć po czterdziestce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nigdy nie jest za późno na odchudzanie – sprawdź, jak to się robi po czterdziestce!
(Materiały prasowe)
d1py0f7

Skuteczne odchudzanie po 40. – dlaczego jest tak trudne?

Zanim przystąpisz do działania, musisz poznać nieco teorii. Wiedza na temat tego, co dzieje się z Twoim ciałem w tym okresie życia jest niezmiernie ważna, bo dzięki niej będziesz wiedziała, jak prawidłowo postępować, by schudnąć po czterdziestce!

Kiedy dobiegasz czterdziestki, w Twoim ciele zachodzi szereg zmian, które są ściśle związane z nadejściem menopauzy. W jej trakcie oraz pewien czas po jej przejściu także możesz odczuwać wiele nieprzyjemnych objawów. Rzeczą zupełnie naturalną jest to, że nieco przytyjesz. Ile dokładnie? To już zależy od indywidualnych uwarunkowań i wielu zmiennych, jednak jest to średnio 5-10 kg. Może tak się stać nawet, jeśli nie zmieniłaś nic w swoim dotychczasowym trybie życia – tak sama dieta, praca, aktywność.

Twoje jajniki zaczynają produkować mniej progesteronu oraz estrogenów, natomiast pojawia się więcej męskich hormonów, androgenów, i to one w dużej mierze odpowiadają za przyrost wagi. Ale nie tylko. Równie istotną rolę odgrywa leptyna, która jest hormonem odpowiadającym za hamowanie apetytu. Gdy jest jej mniej, automatycznie Twój apetyt rośnie, zaczynasz jeść więcej niż do tej pory i trudno Ci nad tym zapanować.
Ogólnie rzecz biorąc, cały Twój organizm nieco zwalnia, co bezpośrednio przyczynia się do tycia. Czy to oznacza, że odchudzanie w tym czasie jest z góry skazane na porażkę? Oczywiście, że nie!

d1py0f7

Jak schudnąć po czterdziestce?

Zapewne zadajesz sobie pytanie o to, jak szybko schudnąć? Po pierwsze już na tym etapie zmień sposób myślenia i nastaw się nie na szybkie, ale na bezpieczne i skuteczne odchudzanie. Wymaga ono czasu i pewnej dozy Twojego zaangażowania, ale nie bój się – nie mówimy tutaj o żadnych radykalnych dietach i morderczych ćwiczeniach.

Na początek musisz przyjrzeć się kaloryczności swoich posiłków. W praktyce oznacza to, że powinnaś nieco ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii. Poza tym przestrzegaj podstawowych zasad zdrowego odżywiania – jedz regularnie, kilka mniejszych posiłków zamiast 2-3 bardzo obfitych. Sięgaj śmiało po świeże warzywa i owoce, choć z tymi ostatnimi uważaj – niektóre owoce zawierają sporo cukru. Jedz pełnowartościowe produkty zbożowe oraz nabiał – musisz szczególnie zadbać o swoje kości. Zrezygnuj z dań smażonych, zastąp je potrawami lekkostrawnymi, pieczonymi bez dodatku tłuszczu, grillowanymi i ponad wszystko – gotowanymi na parze. Sięgaj po ryby i chude mięso. Zamiast soli, używaj naturalnych ziół. Pamiętaj, że skuteczna dieta to dieta dobrze zbilansowana, różnorodna, nie zaś głodówka.

A co aktywnością fizyczną? Ćwiczenia na odchudzanie są jak najbardziej polecane. Ale nie forsuj się, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Szybko się zniechęcisz, a co gorsza, przetrenowując organizm, narazisz się na niebezpieczne kontuzje. Ćwicz regularnie, z umiarkowaną intensywnością i postaw na taką aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Jeśli chcesz wspomóc swój organizm w walce o piękną figurę, możesz sięgnąć po tabletki na odchudzanie, ale pamiętaj, by wybierać te, które są oparte o naturalne i bezpieczne dla zdrowia składniki.

d1py0f7

Podziel się opinią

Share

d1py0f7

d1py0f7