Trwa ładowanie...

Nikt nie wierzył w jej pomysł. Dziś jest milionerką

Brynn Putnam stworzyła inteligentne lustro, które umożliwia oglądanie treningów i jednoczesną kontrolę własnego ciała. Kobieta wpadła na innowacyjne rozwiązanie, gdy była w ciąży. W tym roku sprzedała swój start-up za 500 mln dolarów.

Brynn PutnamBrynn PutnamŹródło: Getty Images
d163kmd
d163kmd

Brynn Putnam, założycielka i prezeska "Mirror" wpadła na pomysł kilka lat temu, gdy ćwiczenia w domu kojarzyły się ze sprzętem zagracającym mieszkanie. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydawała się siłownia. Jednak dla kobiety w ciąży dotarcie do klubu było trudne.

Na pomysł wpadła, gdy była w ciąży

- Konieczność rezerwacji, ćwiczenia z innymi ludźmi - młodszymi, bardziej wysportowanymi po prostu nie działały na mnie motywująco - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami.

Amerykanka w 2010 r., jako dyplomowana tancerka baletowa, przeszła na zawodową emeryturę i wystartowała z własnymi zajęciami. Wtedy zwróciła uwagę, że instruktorzy muszą zapisywać wyniki na tablicy, odmierzać czas stoperem, stać przed uczestnikami zajęć, aby zmotywować ich do działania. Kobieta zaczęła zastanawiać się, jak przełożyć swoją wiedzę z klubów fitness i baletu na ćwiczenia w domu.

d163kmd

Lustro jest doskonałym narzędziem

Jako tancerka baletowa, Putnam spędziła większość swojego życia przed lustrem. Jednak dopiero po przeprowadzeniu specjalnej ankiety wśród uczestników swoich zajęć zdała sobie sprawę, że lustro jest doskonałym narzędziem, które łączy wszystkie potrzebne elementy.

Wtedy zaczęła pracować nad urządzeniem, które ułatwiłoby ćwiczenia w domu. W sworzeniu prototypu pomógł jej mąż, który jest inżynierem. Inwestora zaczęła poszukiwać, gdy była w dziewiątym miesiącu ciąży.

- To było bardzo stresujące. Bycie jednocześnie kobietą w ciąży i założycielką firmy, bez technicznych zdolności, prezentującą prototyp urządzenia, które wyglądało pięknie, ale nie było jeszcze funkcjonalne - wspomina Putnam.

d163kmd

Niektórzy potencjalni inwestorzy sugerowali wówczas kobiecie, aby znalazła współzałożyciela, który byłby mężczyzną i miał doświadczenie techniczne. Zalecali też, aby wstrzymała się z poszukiwaniem funduszy do czasu rozwiązania ciąży. Putnam jednak nie dała się zniechęcić.

- Czułam, że mamy naprawdę świetny produkt. Nie chciałam przegapić szansy, jaką dawał mi mój pierwszy biznes – wspomina.

W dniu narodzin syna George'a Putnam podpisała umowę na pierwszą transzę finansowania, która wyniosła 3 miliony dolarów. Inwestorem został First Round Capital. W ciągu dwóch tygodni po porodzie wróciła do pracy.

d163kmd

Pieniądze zostały przeznaczone na zaprojektowanie i opracowanie działającego prototypu urządzenia, które mogłoby przejść do masowej produkcji.

"Mirror" wystartował w 2018 r. W drugim roku działalności firma osiągnęła 150 mln dolarów przychodu, a Brynn Putnam zatrudniała wtedy już 125 osób.

Inteligentne lustro, łączące streaming treningów i zajęć fitness w domowym zaciszu, zyskało popularność. Urządzenie kosztuje 1,495 dolarów, a za 39 dolarów miesięcznie można dokupić dostęp do treści fitness.

W tym roku Putnam sprzedała swoją firmę za 500 milionów dolarów, pozostając jednak na stanowisku dyrektor generalnej.

d163kmd

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Lęk przed powrotem do szkół. Dr Aleksandra Piotrowska radzi, jak go pokonać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d163kmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d163kmd