Trwa ładowanie...

Nowa data zakończenia roku szkolnego. MEN wydało oświadczenie

Zakończenie roku szkolnego 2019 odbędzie się w środę 19 czerwca, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego. W przyszłym tygodniu minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisze nowelizację rozporządzenia ws. organizacji roku szkolnego.
Share
Zakończenie roku szkolnego obędzie się 19 czerwca 2019 roku
Zakończenie roku szkolnego obędzie się 19 czerwca 2019 rokuŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień
dxt6xdx

Zakończenie roku szkolnego w 2019 roku miało odbyć się 21 czerwca. 18 maja podczas spotkania w Zawierciu premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała. To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne.

- Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane - mówił premier.

Ministerstwo Eukacji Narodowej oficjalnie potwierdziło nową datę zakończenia roku szkolnego. Dzieci odbiorą świadectwa już w środę 19 czerwca. To pierwszy przypadek od wielu lat, kiedy szkoła kończy się w środku tygodnia.

dxt6xdx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Syn zmarł na grypę. Matkę zaatakowali antyszczepionkowcy

dxt6xdx

Podziel się opinią

Share
dxt6xdx
dxt6xdx