GwiazdyNowe dzieło Banksy'ego. To jego komentarz ws. śmierci George'a Floyda

Nowe dzieło Banksy'ego. To jego komentarz ws. śmierci George'a Floyda

Zamieszki w USA
Zamieszki w USA
Źródło zdjęć: © Getty Images
Klaudia Stabach

07.06.2020 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Banksy, popularny artysta zajmujący się street artem, pokazał w sieci swoje najnowsze dzieło. Banksy nie kryje, że jest poruszony tragiczną śmiercią czarnoskórego George'a Floyda.

Śmierć George'a Floyda poruszył cały świat. Czarnoskóry mężczyzna zmarł pod koniec maja, po tym, jak funkcjonariusz w bestialski sposób chciał go obezwładnić.

Wydarzenie doprowadziło do serii zamieszek w Stanach Zjednoczonych i fali protestów w wielu miastach na całym świecie. Ludzie wychodzą na ulice, aby pokazać swój sprzeciw wobec braku tolerancji i rasizmowi.

Banksy komentuje śmierć George'a Floyda

Głos zabiera również wiele znanych osób. Muzycy głośno nawołują do poszanowania praw każdego człowieka, a Michael Jordan zdecydował się przekazać 100 milionów dolarów na walkę z rasizmem.

Ostatnio swoje zdanie wyraził również Banksy - artysta słynący z najlepszych dzieł street artu. " Na początku pomyślałem, że powinienem po prostu zamknąć się i posłuchać w tej sprawie czarnoskórych. Ale dlaczego miałbym tak to robić? To nie jest ich problem, tylko mój. System zawodzi ludzi o kolorze skóry innym niż biały. Biały system. Jak pęknięta rura zalewająca mieszkanie ludzi mieszkających na dole" - napisał na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także