Trwa ładowanie...

Nowe listy do Agnieszki Osieckiej

"To nie są tylko nowe listy do Agnieszki. Nawet wręcz przeciwnie. W książce jest dużo listów Jej do mnie, których oryginały znalazłam ostatnio w starej walizce z napisem Agusia" - mówi Hanna Bakuła o swojej nowej książce pt."Druga dal, nowe listy do Agnieszki Osieckiej", która ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA. Publikacja została wydana w 15. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej.

Nowe listy do Agnieszki Osieckiej
d44r51e
d44r51e

"To jest właściwie powód powstania tej książki. Listy do Agnieszki pisałam przez piętnaście lat po jej śmierci, ale te z ostatniego roku wydają mi się ciekawsze, bo dotyczą spraw aktualnych - czytamy wypowiedź Hanny Bakuły na internetowej stronie Wydawnictwa MUZA.

"W książce jest też sporo zdjęć, bo dotyczą tego, o czym piszę. Tamte, wzruszające, zblakły jak stary bibułkowy aniołek, ozdoba na choinkę, ale ich nie wyrzucę, bo nie powinno się działać pochopnie" - dodaje Hanna Bakuła.

Książka składa się z trzech części opisujących 17-letnią przyjaźń poetki z malarką.

d44r51e

Część pierwsza składa się z listów Hanny Bakuły do Agnieszki Osieckiej, pisanych po jej śmierci. Jest w nich, to co się dzieje współcześnie. Opisy komputera, laptopa, komórki, maila, SMS-ów, Googola i innych wynalazków, których Agnieszka nie poznała. Są też dzieje jej rodziny i Hanny Bakuły, w ciągu ostatnich 15 lat. Wszystko na tle towarzyskim i politycznym. Bardzo zabawne opisy techniczne i spostrzeżenia socjologiczne.

Część druga składa się z autentycznych, odnalezionych ostatnio listów Agnieszki Osieckiej do Hanny Bakuły. Są w formie skanów.

Część trzecia to album zdjęć obu bohaterek z zabawnymi opisami, oraz zdjęcia ich ulubionych miejsc w Nowym Yorku.

d44r51e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44r51e