Nowy spot KPH. Mocna odpowiedź na słowa prezydenta Andrzeja Dudy o LGBT+
Kampania Przeciw Homofobii opublikowała w sieci spot "Jestem LGBT – jestem człowiekiem". Materiał został stworzony w zaledwie 4 dni, a wzięło w nim udział kilkaset osób. Jest reakcją na słowa i opinie prezydenta RP Andrzeja Dudy o osobach LGBT+.
Kampania Przeciw Homofobii, największa w Polsce organizacja walcząca o prawa osób LGBT, właśnie opublikowała spot, w którym kilkaset osób LGBT z całej Polski mówi: jestem LGBT – jestem człowiekiem. To odpowiedź środowiska na krytyczne wypowiedzi prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Osoby LGBT+ reagują na krytyczne słowa prezydenta Andrzeja Dudy
W komunikacie skierowanym do mediów czytamy, że wideo "jest odpowiedzią KPH na homofobiczną kampanię Andrzeja Dudy, który wraz z politykami PiS dehumanizuje społeczność LGBT, odmawiając osobom homo- i biseksualnym oraz transpłciowym człowieczeństwa. A osoby LGBT to ludzie z krwi i kości – to nasi bracia i siostry, sąsiedzi, współpracownicy".
Wśród osób, które wystąpiły w spocie, znaleźli się przedstawiciele dwumilionowej społeczności LGBT+ oraz wyoutowane osoby publiczne, m.in. wokalista Michał Kwiatkowski, siatkarka Katarzyna Skorupa, muzyk Michał Dimon Jastrzębski oraz aktywiści Areta Szpura i Dominik Kuc.
– Wystąpiłem w spocie, ponieważ wbrew temu, co mówi o mnie Andrzej Duda, jestem człowiekiem. Spot traktuję bardzo personalnie i emocjonalnie. Widać w nim twarze ludzi. Ludzi, bo nie jesteśmy żadną ideologią, tylko osobami, które żyją i chcą żyć w tym kraju. Rozwijamy się tutaj, uczymy, pracujemy. Jesteśmy sąsiadami, obywatelami, kolegami, koleżankami, przechodniami na ulicy. Odczłowiecza się nas w ramach obrzydliwej, politycznej gry. Mam nadzieję, że dzięki temu nagraniu jak najwięcej osób dostrzeże, że LGBTQ+ to przede wszystkim społeczność osób – przyznaje Dominik w rozmowie z WP Kobieta.
Jak mówi Cecylia Jakubczak, rzeczniczka prasowa KPH, wideo ma na celu rozprawienie się z mitem ideologii LGBT oraz zmobilizowanie jak największej liczby osób do udział w wyborach, które dzięki zaangażowaniu i determinacji mają szansę zakończyć w Polsce erę homofobicznej i transfobicznej prezydentury.
Spot można obejrzeć na stronie internetowej KPH, profilach na Facebooku i Instagramie, na platformie YouTube oraz w mediach społecznościowych patronów i patronek medialnych oraz organizacji partnerskich KPH.